Trwała na grubych wałkach – piękne loki

Trwała na grubych wałkach powraca do łask. Styliści ogłosili tak naprawdę wieli powrót ondulacji trwałej. Jeśli marzymy o burzy loków, to możemy się na nią jak najbardziej zdecydować. Najpierw jednak sprawdźmy czy takie loki na stale to zabieg oby na pewno dla nas.

Trwała krok po kroku

Trwała na grubych wałkach polega w dużym skrócie na zmianie struktury włosów przy pomocy specjalnych środków chemicznych w ten sposób, aby można było nadać im całkiem nowy kształt. Trwałą wykonuje się dokładnie w trzech krokach.

W pierwszej kolejności fryzjer na wałki nawija włosy, a później zwilża je obficie ondulacyjnym płynem. Sprawia on, że bezpośrednio pod wpływem reakcji chemicznej włosy na nowo możemy „uformować”. Po dwudziestu bądź też trzydziestu minutach fryzjera spłukuje dokładnie płyn. Czas zabiegu jest zależy od bezpośredniego rodzaju kosmyku oraz także jego długości.

W ostatnim (trzecim kroku) włosy są poddawane regenerującemu zabiegowi. Nakłada się odżywczy preparat, który wnika bezpośrednio w strukturę włosa.

Rodzaje trwałej

Tak naprawdę są dwa rodzaje ondulacji trwałej. Mowa o trwałej kwaśnej oraz zasadowej. Ta pierwsza ma działanie znacznie łagodniejsze. Jednocześnie jednak jej efekty są krótkotrwałe. Nadaje także znacznie delikatniejszy skręt włosom. Dlatego też jest ona lepsza dla kosmyków słabych. Zaś ondulacja zasadowa trzyma się o wiele dłużej oraz polecana jest kobietom o włosach nierozjaśnianych oraz zdrowych. Na odrost się robi tak zwany dwufazowy zabieg, a więc połączenie obu tych trwałych – na część odrośniętą włosów fryzjer nakłada preparat mocniejszy, a na stare włosy tę słabszą.

Zanim się wybierzemy na trwałą, poradźmy się koniecznie dobrego fryzjera, czy taka fryzura pasuje do naszej figury oraz także twarzy. Pamiętajmy, że loki wszelkiego rodzaju poszerzają naszą twarz. Zatem nie będzie to fryzura odpowiednia dla osób o szerokiej czy też okrągłej buzy. Duże pukle także dodają lat. Wyglądają w nich świetnie dziewczyny młode o rysach twarzy regularnych. Z kolei kobiety dojrzałe wybierać powinny skręt delikatny, miękkie oraz subtelne fale.

Długie i niesforne fale na pewno nie pasują do osób o wzroście niewielkich, ponieważ wówczas ich sylwetka wygląda bardzo nieproporcjonalnie. Kontrowersyjna najbardziej jest fryzura w typie afro. Na nią pozwolić sobie mogą jedynie dziewczyny bardzo szczupłe, młodziutkie o rysach drobnych twarzy. Fryzjer dobry doradzi nam odpowiednią fryzurę. Jednak musimy dokonać wszelkich starań, aby znaleźć naprawdę dobrego fryzjera.