Cleaner do paznokci – Twój sprzymierzeniec przy stylizacji hybrydowej

Jeśli jesteś biegłą znawczynią tajników manicure hybrydowego, z pewnością wiesz, że cleaner jest niezbędny do udanej stylizacji. Jeśli natomiast stawiasz pierwsze kroki w samodzielnym nakładaniu hybrydy, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Dowiesz się z niego, do czego służy cleaner, kiedy i jak go stosować oraz w jakich sytuacjach można go pominąć.

Cleaner do paznokci – co to takiego?

Cleaner to specjalny płyn przeznaczony do odtłuszczania płytki paznokci przed nałożeniem bazy lub odżywki oraz warstw lakieru hybrydowego. To konieczny krok, jeśli chcemy, by stylizacja prezentowała się naprawdę dobrze i przez długi czas zachowała trwałość. Za pomocą cleanera usuniemy także drobne pyłki pozostałe po opiłowaniu paznokci. Cleaner służy również do usunięcia lepkiej warstwy, która pozostaje po utrwaleniu pod lampą UV lub UV LED topu do hybryd. Mogą to być dwa różne produkty, ale dobrym wyborem jest cleaner 2 w 1. Takie rozwiązanie zapewnia komfort, wygodę, oszczędność czasu i miejsca – zamiast dwóch buteleczek mamy jedną, a ten sam płyn używamy zarówno na początku, jak i na zakończenie wykonywania hybrydowego manicure.

Jak i kiedy stosować cleaner?

Już wiesz, że cleaner używa się na początku i na sam koniec stylizacji. A dokładnie wygląda to tak: po usunięciu skórek i nadaniu paznokciom idealnego kształtu za pomocą pilniczka lub frezarki oraz po wypolerowaniu płytki delikatnie oczyszczamy każdy paznokieć za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem. W ten sposób usuwamy z płytki warstwę tłuszczu oraz drobne pyłki, które mogłyby zmniejszyć przyczepność lakieru. Czekamy kilka chwil, aż paznokcie staną się całkiem suche. Na tak przygotowaną płytkę nakładamy bazę do hybryd i utrwalamy ją pod lampą UV. Następnie aplikujemy kolejne warstwy lakieru hybrydowego i każdą z nich utwardzamy przy pomocy lampy UV/ UV LED. Na sam koniec nakładamy top, który zapewni hybrydowej stylizacji dodatkową trwałość. Po utrwaleniu go pod lampą ponownie przemywamy każdy z paznokci wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. W ten sposób usuwamy klejącą się warstwę, która powstaje wskutek działania na lakier/ top światła UV.

Kiedy można pominąć zastosowanie cleanera?

Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie i oszczędności czasu, możesz zastosować specjalny top No Wipe, który nie wymaga użycia w końcowej fazie cleanera. Jeśli jednak zdecydowałaś się na klasyczny top, zastosowanie cleanera po utrwaleniu ostatniej warstwy pod lampą UV jest konieczne. Zapewni to stylizacji trwałość i eleganckie wykończenie. W przypadku większości topów oraz lakierów hybrydowych po ich utrwaleniu za pomocą lampy na wierzchu pozostaje lepka warstwa, którą należy usunąć. Do tego właśnie służy cleaner. To prawdziwy sprzymierzeniec przy wykonywaniu stylizacji hybrydowej i warto o nim pamiętać, jeśli chcemy, by wyglądała naprawdę idealnie!