Na co zwrócić uwagę wybierając Mohito buty?

Zarówno w trosce o nasze zdrowie, jak i także ładny wygląd stóp należy wybierać obuwie odpowiednie, w którym spędzamy codziennie około dziesięciu godzin. Nie bez znaczenia jest to, które Mohito buty wybierzemy. Należy stosować się do kilku zalet, aby móc zagwarantować komfort na odpowiednim poziomie.

Brak ucisku stóp

Mohito buty maja olbrzymi wpływ na utrzymanie odpowiedniej higieny naszych stóp. Buty na wysokim obcasie oraz z noskami zwężanymi niestety powodują halluksy. Nacisk nadmierny na część przednią stopy przyczynić się z kolei może do znacznej deformacji stawu, co się wiąże ze sporym bólem podczas chodzenia. Oczywiście nie trzeba rezygnować z noszenia obcasów czy też szpilek, tylko ograniczajmy je na ważne wyjścia.

Na co dzień wybierać musimy buty, które nie uciskają przede wszystkim naszej stopy. Pamiętajmy, że powinny one mieć wyprofilowany odpowiednio kształt. Oczywistą sprawą jest dobór właściwego kształtu. Gdy obuwie dobrane jest odpowiednio to unikniemy problemów z odciskami oraz wzrastającymi paznokciami. Gdy decydujemy się na buty na podeszwie płaskiej, to chronimy nasze stopy przed piętową ostrogą. Aby móc zapobiec zrogowaceniu naskórka, buty powinny przylegać swobodnie do stopy, zapewniają przestrzeń pomiędzy skórą a stroną zewnętrzną buta. Wpływ na samo hamowanie krążenia mają bardzo często skarpetki ze złymi ściągaczami.

Bardzo duże znaczenie w przypadku stóp ma ich odpowiednia wentylacja. Nie ma problemu na pewno latem, ponieważ buty są jedynie zabudowane delikatnie. Zimą oraz jesienią zwróćmy uwagę  na materiał, z którego są one wykonane.

Ważne informacje

Nawet skórzane, oraz zbyt ciasne buty mogą znacznie utrudniać wentylację. Wiąże się to ze znacznie większą skłonnością stopy do wydzielania regularnego potu. Każde obuwie potrzebuje 24 godzinnej przerwy po noszeniu całodziennym. Dlatego musimy mieć parę zapasową.

Ukrwienie stóp oraz ich elastyczność znacznie poprawia masaż, który wykonany raz na kilka dni zapewnia dobre samopoczucie. Pozwala na pewno na utrzymanie w normie prawidłowego ułożenia kości oraz ruchomości stawów. Innym rozwiązaniem bardzo korzystnym jest gimnastyka stóp, która polega na unoszeniu nogi kilkukrotnym w ciągu dnia oraz wykonaniu kilku ruchów okrężnych stopą. Można też poruszać palcami czy też stanąć na piętach. Na pewno odprężająco działa chodzenie boso po piasku czy też po trawie.

 Na pewno w ofercie sklepu Mohito znajdziemy ciekawe propozycje, które okażą się nie tylko ładne, ale również komfortowe i wygodne.