Harry Potter i przeklęte dziecko — magiczny powrót po latach słynnego czarodzieja

Old glasses on a handwrited letter

Trudno znaleźć osobę, która nie oglądała, bądź chociaż nie słyszałaby o postaci, jaką jest Harry Potter. Seria książek o nastoletnim czarodzieju stała się bowiem tak popularna, że każdy z łatwością jest w stanie opisać ogólny ich zarys. W 2016 roku, po długiej przerwie, ukazała się książka obrazująca losy Harry’ego po latach. Czego możemy się z niej dowiedzieć? O tym poniżej!

Seria powieści Harry Potter: magia i codzienność w jednym!

Joanne Kathleen Rowling to brytyjska pisarka, która jest autorką serii powieści fantasy Harry Potter. Jej książki o młodym czarodzieju powstawały przez dziesięć lat. Pierwsza z nich, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, powstała w 1997 roku. Ostatnia, kończąca serię, Harry Potter i Insygnia Śmierci w 2007 roku. 

Cykl Harry Potter to książki opowiadające o dwóch równoległych światach: czarodziejów oraz mugoli. Świat magii dostępny jest tylko dla wybranych, stanowiących w głównej mierze uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Mugolski świat, czyli niemagiczny, to rzeczywistość, w której ludzie nie zdają sobie sprawy z istnienia świata magicznego. W tych dwóch równoległych rzeczywistościach żyje Harry, zmagając się z różnymi przeciwnościami losu. Trudno jest się więc dziwić, że młodzież tak chętnie sięga po tę serię, marząc o możliwości wykonania wszystkich sztuczek, które jest w stanie zaprezentować Potter.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko — magicznych losów ciąg dalszy

Siedem kolejnych części przygód Pottera doprowadza nas do ostatecznej walki, którą udaje mu się wygrać. Krótki epilog w ostatniej części wskazuje, że główny bohater ożenił się i doczekał potomstwa. I to właśnie na tej podstawie J. K. Rowling zdecydowała się na napisanie książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko wraz z Johnem Tiffany’m oraz Jackiem Thorne’m.

Załącznik:
harry potter (2).jpg

Powieść obrazuje nam losy głównych bohaterach po 19 latach od zakończenia serii. Jej charakter jednak delikatnie odbiega od poprzednich. Harry Potter staje się tu nie tylko mężem, ale przede wszystkim ojcem trójki dzieci oraz zapracowanym urzędnikiem w Ministerstwie Magii. Niedługo jednak może cieszyć się spokojnym życiem. Przeszłość Pottera lubi o sobie przypominać, wciąż mieszając w jego teraźniejszym życiu. Szczególnie odbija się to na życiu jego syna, Albusa, który mimowolnie zostaje wciągnięty w niebezpieczne wydarzenia, jakie mają miejsce w Hogwarcie.

Czy najmłodszy syn Pottera poradzi sobie w magicznym świecie? Czy uda mu się odnaleźć w spotykających go wydarzeniach i tym samym pokonać ciemność? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w książce „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”.

Czy warto sięgnąć po „Przeklęte Dziecko”?

Każdy fan Harry’ego Pottera z pewnością powinien zajrzeć do tej książki. Będzie to ciekawe spojrzenie na przyszłość głównego bohatera, jego dorosłego życia w wielu rolach — ojca, pracownika, męża. Pozwala także na skupienie się na nowym głównym bohaterze, najmłodszym synu Potterów. Jak poradzi sobie Albus w cieniu sławnego ojca? Czy odnajdzie się w magicznej rzeczywistości? 

Zaspokojenie ciekawości nie musi być jedynym aspektem przemawiającym za zakupem tego woluminu. Znajdziemy w nim bowiem również wiele dodatków, dzięki którym poszerzymy swoją wiedzę nt. serii. Warto więc po niego sięgnąć, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas od lat pytania.