Fryzura bombka – dla kogo jest odpowiednia?

Fryzura bombka jest stylowym oraz jednocześnie wygodnym rozwiązaniem. Jednak nie każda kobieta decydować się powinna na takowy krok. Podpowiadamy poniżej komu fryzurka ta będzie pasowała, a kto raczej powinien z niej zrezygnować.

To hit ostatnich lat

Fryzura bombka jest hitem ostatnich sezonów. Modne cięcia w tym stylu możemy oglądać wprost na czerwonym dywanie. Bombka dodaje danej kobiecie wyrazistości. Do tego jako fryzura jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nadal wyglądamy bardzo kobieco, ale na nasze włosy nie trzeba poświęcać masy czasu, jak to jest wymagane przy innych fryzurkach.

Czy jest to fryzura dla każdego?

Tak samo jak w przypadku innych fryzur radykalnych, bombka nie będzie pasowała każdej kobiecie do typu urody oraz do kształtu twarzy. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o takowym cięciu, powinnyśmy się przyjrzeć, jak w takiej fryzurze wyglądają chociażby znane osoby, które mają podobny typ urody do naszej. Można także skorzystać z aplikacji, która na podstawie zdjęć przewiduje, jak z włosami danymi, prezentować się będziemy bezpośrednio po zabiegu.

Do tego jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, o którym warto pamiętać. Bowiem bombka najlepiej się sprawdza w przypadku posiadania prostych włosów. Takie cięcie w przypadku włosów falowanych czy też kręconych jednak będzie wymagało od nas użycia prostownicy. Nie każda kobieta to lubi i co więcej nie każda kobieta na to ma czas. Poza tym tenże zabieg codziennie wykonywany niezbyt dobrze wpływa na stan ogólny naszych włosów.

Dla kogo ta fryzurka?

Okazuje się, że jest to jedna z uniwersalnych najbardziej fryzur. Mogą się zdecydować na nią kobiety w zasadzie o wszystkich kształtach twarzy. Jednak uważać powinny na nią osoby o wyjątkowo małych oraz szczupłych buziach. Bombka w takim przypadkach niestety może się nie do końca sprawdzić.

Jeśli chodzi o sam kształt twarzy, to tak naprawdę ma ona znaczenie, gdy planujemy sobie długość naszej bombki. Które rozwiązania będą się sprawdzały najlepiej?

Przy twarzy okrągłej warto wybrać bombkę, która sięga za brodę dosłownie kilka centymetrów. Przy pociągłej twarzy powinnyśmy się zdecydować na długość bezpośrednio do brody.

Z kolei gdy mamy twarz kwadratową, to bombka powinna sięgać za brodę. Dobrze, gdy włosy są wycieniowane lekko z przodu. Wówczas taki zabieg wysmukli nieco twarzy.

Oczywiście najprościej jest poradzić się fryzjera. Dobry fryzjer na pewno nam doradzi i wykona takie cięcie, które będzie nam odpowiadało pod każdym względem oraz w którym będziemy pięknie wyglądać.