Tłuszcze do butów – ochrona i pielęgnacja

Nie wystarczy iść do sklepu i kupić parę butów, aby można było z nich korzystać przez długi czas. Obuwie trzeba odpowiednio pielęgnować, a niezbędne w tym będą produkty wysokiej jakości – szampony, pasty lub tłuszcze do butów.

Nie wystarczy iść do sklepu i kupić parę butów, aby można było z nich korzystać przez długi czas. Obuwie trzeba odpowiednio pielęgnować, a niezbędne w tym będą produkty wysokiej jakości – szampony, pasty lub tłuszcze do butów. Szczególnie w pielęgnacji skórzanego obuwia preparaty te sprawdzą się doskonale!

Ochrona butów

Podstawowym działaniem, które ma prowadzić do długotrwałego komfortowego noszenia obuwia i zachowania jego pięknego wyglądu przez przynajmniej kilka sezonów jest właściwa pielęgnacja. Obejmuje ona oczyszczenie butów z brudu i zabezpieczenie ich przed wilgocią, pęknięciami, zarysowaniami i wszelkimi innymi uszkodzeniami. Pomocne w tych czynnościach będą profesjonalne preparaty do butów, dedykowane butom z naturalnej skóry. Chronią one buty przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznym, w tym przed wilgocią, zwiększając ich trwałość. 

Tłuszcze zabezpieczające buty

Tłuszcze do butów mają skład bogaty w duże ilości wosków i olei, co sprawia, że mają działanie regenerujące i pielęgnujące. Dzięki nim naturalna skóra odzyskuje swoją hydrofobowość, tzn. że buty nie przemakają i nie przepuszczają wody do wewnątrz. Tym samym stopa pozostaje sucha, co korzystnie wpływa na komfort noszenia obuwia. 

Tłuszcze do butów odżywiają również materiał oraz nadają mu blasku i miękkości. Odpowiednie nawilżenie i odżywienie skórzanego obuwia sprawia, że jest bardziej odporne na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne.

Wszystkie produkty do pielęgnacji obuwia powinny być stosowane regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Częstotliwość używania danego preparatu należy dostosować do warunków pogodowych i tego, jak często nosimy daną parę butów. Jesienią i zimą buty należy czyścić codziennie i tym samym zabezpieczać je każdego dnia, jak tylko wyschną po myciu.

W jaki sposób używać tłuszczy do butów? 

W pierwszej kolejności z powierzchni butów usuwa się brud i kurz, a następnie, na całkowicie suche obuwie i przy użyciu czystej szmatki, nakłada się tłuszcz, po czym zostawia do wyschnięcia. Na sam koniec wystarczy wypolerować buty. Tłuszcze do butów sprawią, że obuwie na dłużej zachowa piękny wygląd i swoje właściwości, a jego trwałość zostanie przedłużona. 

Akcesoria do butów, takie jak tłuszcze do butów lub pasty służą zabezpieczeniu butów przed wilgocią i szkodliwym działaniem brudu, z jakimi styka się obuwie w czasie użytkowania. Nie wystarczy bowiem jedynie wyczyścić obuwia z brudu przy użyciu szamponu – buty należy również zabezpieczyć. Tłuszcze do butów sprawdzą się do tego doskonale!