Maria Szabłowska oraz jej rodzina

Maria Szabłowska bez dwóch zdań jest ikoną polskiego muzycznego dziennikarstwa. Chyba nikogo nie zadziwi to, że jej głos jest znany przez miliony słuchaczy stacji Polskiego Radia. Jednak ma także fanów wśród telewidzów. Wynika to z tego, że koneserzy dwudziestowiecznej rozrywkowej muzyki oglądają chętnie jej program pod tytułem „Wideoteka dorosłego człowieka”. W końcu Maria Szabłowska zdecydowała się nam wszystkim przedstawić swoją rodzinę.

Życie zawodowe Marii Szabłowskiej

Maria Szabłowska jest z wykształcenia magistrem arabistyki. Jest ona po Uniwersytecie Warszawskim. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale pracę w Polskim Radiu zaczęła już w latach sześćdziesiątych. W stacji TVP pojawiła się później i to o dwie dekady.

Słuchacze Programu Pierwszego Polskiego Radia na pewno Marię Szabłowską kojarzą z programem „Muzyczna Jedynka”, a z kolei widzowie stacji TVP2 znają Marię Szabłowską z programu pod tytułem „Wideoteka Dorosłego Człowieka”. Program ten Maria Szabłowska prowadzi razem z równie rewelacyjnym Krzysztofem Szewczykiem (66 lat).

Życie prywatne Marii Szabłowskiej

Okazuje się, że życie prywatne Marii Szabłowskiej jest równie udane i ciekawe jak jej życie zawodowej. Przekonajmy się sami.

Mężem Marii Szabłowskiej jest bardzo znany Marek Lipiński. Jest zawodowo kierownikiem w Polskim Radiu. Bardzo zaskakującą ciekawostką jest, że pani Maria, jak i także pan Marek nie przypadki sobie od razu do gustu. Teraz już są małżeństwem od prawie czterdziestu lat. Dowiedzieliśmy się, że pan Marek do swojej ukochane mówi niezmiernie pieszczotliwe. Mówi do niej najczęściej „Pućka”. Musimy przyznać, że jest to niezmiernie urocze.

A jak wygląda sprawa z dziećmi? Maria Szabłowska oraz Marek Lipiński mają córkę Małgorzatę. Mają powody do dumy, ponieważ córka poszła w ich ślady. Skończyła bowiem wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych. Małgorzata razem ze swoim ukochanym mężem Tomasz Rygalikiem, który jest wykładowcą na ASP prowadzą swoje własne projektowe studio. W roku 2012 urodziła się im córeczka Franciszka. Franciszka zarówno dla swoich rodziców, jak i także dla dziadków jest oczkiem w głowie.

Pani Małgorzata Rygalik mówi w wielu wywiadach, że jej mama była od zawsze postacią niezwykle kolorową. Świetnie się ubiera oraz wspaniale wygląda. O modzie wie naprawdę wszystko dlatego. Razem ze swoją córką prowadzi rozmowy niekończące się o pracy. Są ze sobą naprawdę związane.

Pewnie wielu tych rzeczy nie wiedzieliście o Marii Szabłowskiej, prawa? Pani Maria rzadko kiedy rozmawia o swoim życiu prywatnym na forum.