Laminacja brwi w domu – jak to zrobić?

Laminacja brwi zdobywa coraz większą popularność – nic dziwnego, bowiem zabieg ten w kilka chwil pozwala pożegnać się z problemem niesfornych brwi. Kosztowne zabiegi w profesjonalnych salonach kosmetycznych powoli jednak odchodzą do lamusa. Marka Ibra przygotowała bowiem interesującą propozycję: zestaw Lash Lift Kit, który pozwala na uzyskanie widowiskowego efektu uniesionych brwi w domowym zaciszu.

Metamorfoza brwi na przestrzeni lat

Brwi, choć wydają się być jedynie niepozornym detalem, w rzeczywistości mają ogromny wpływ na nasz wizerunek. Co więcej, kwestia ta co jakiś czas ulega dynamicznym zmianom – trendy bowiem mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób stylizujemy nasze brwi. Transformacja brwi na przestrzeni lat to temat rzeka, zatem poświęćmy chwilę, aby wybrać się w krótką podróż do przeszłości. W latach 20. i 30. XX wieku preferowano brwi cienkie,
ale mocno podkreślone ciemną kredką – wynikało to z faktu, że po rewolucji obyczajowej kobiety coraz chętniej zaczynały akcentować swoją niezależność. W latach 40. postawiono jednak na naturalność i w efekcie brwi nabrały zarówno objętości, jak i subtelniejszych kolorów. Kolejne dekady to tak zwany złoty środek pomiędzy naturalnym ułożeniem brwi a mocniejszym podkreśleniem ich kształtu. Lata 70. i epoka „disco” słynęły z kolei
ze zwracających uwagę mocno wydepilowanych brwi, jednak już 10 lat później ponownie obrano kurs na powrót do naturalności: brwi mocno krzaczaste i o zdecydowanym odcieniu.

Ta sinusoida pojawiała się także w kolejnych dziesięcioleciach – od grubszych brwi w latach 90. po maksymalnie wyskubane na początku XXI wieku. Obecne czasy to focus głównie na pielęgnację – naturalne piękno jest bowiem niezmiennie na topie, dlatego po dziś dzień staramy się przede wszystkim dbać o brwi i podkreślać je takimi, jakie zostały stworzone. Laminacja brwi doskonale wspiera ten trend, bowiem zgrabnie łączy stylizację z działaniami pielęgnacyjnymi – nie tylko pozwala na utrzymanie włosków w ryzach, ale także dostarcza im solidną dawkę składników odżywczych i odbudowuje ich strukturę. Na czym polega zabieg laminacji brwi? Chodzi o zmiękczenie włosków, które pozwala na ułożenie ich w pożądany kształt, a następnie utrwalenie ich w pożądany przez nas kształt – i to nawet na 6-8 tygodni!

IBRA Makeup Lash Lift Kit – samodzielna laminacja brwi

Decydując się na laminację brwi w domu, warto zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty, a najlepiej cały zestaw – wówczas mamy bowiem pewność, że nie pominiemy żadnego z kluczowych w tym procesie etapów. Marką, która szczególnie wzięła sobie do serca potrzeby początkujących adeptów makijażu i pielęgnacji, jest IBRA Makeup – polski producent akcesoriów i pędzli do makijażu. W swojej ofercie ma wysokiej jakości zestaw do laminacji (oferuje go np. Cocolita) – co ciekawe, nie tylko do brwi, ale także rzęs, co może jeszcze bardziej poszerzyć Wasze pielęgnacyjno-makijażowe horyzonty! Ibra Makeup Lash Lift Kit składa się z wysokiej klasy preparatów (kleju, żelu zmiękczającego włoski, preparatu utrwalającego, farbki oraz odżywczego serum) oraz akcesoriów niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia procesu laminacji. Wykonanie zabiegu jest proste i niezwykle intuicyjne: najpierw musimy przeprowadzić dokładny demakijaż i oczyszczanie brwi, a następnie przechodzimy do zmiękczenia włosków. Kolejnym krokiem jest nadanie brwiom pożądanego kształtu i (opcjonalnie) wybranego odcienia. Na koniec nakładamy odżywcze serum, które odbudowuje strukturę włosa, wypełniając ubytki powstałe podczas laminacji. Zabieg ten zatem przynosi nie tylko oczywiste korzyści wizualne, ale również pozwala na zadbanie o kondycję włosków – a właśnie takie wielokierunkowe działania lubimy najbardziej.

Nieznane często budzi w nas obawy – w przypadku samodzielnej laminacji brwi jednak absolutnie nie ma się czego bać. To zabieg w pełni bezpieczny, a do tego niezwykle łatwy do samodzielnego wykonania – wystarczy uważnie przeczytać instrukcję i postępować zgodnie z zawartymi tam wskazówki. Efekt zaś jest długotrwały i przechodzi najśmielsze oczekiwania: koniec z niesfornymi włoskami – czas na elegancko podkreślone brwi… i wyraziste spojrzenie!