Kubeczek menstruacyjny opinie – jak się kształtują?

Kubeczek menstruacyjny opinie troszkę budzą objawy. Jednak kobiety, które stosują je, są przeważnie naprawdę zachwycone. To rozwiązanie innowacyjne dla kobiet na czas samej menstruacji.

Czym w ogóle są kubeczki menstruacyjne?

Kubeczki menstruacyjne są także nazywane miseczkami menstruacyjnymi. Jest to środek higieniczny, który jest przeznaczony dla wszystkich kobiet podczas miesięcznego krwawienia. Kubeczek ma postać kapturka elastycznego, który jest wykonany z silikonu, gumy bądź też termoplastycznego tworzywa. Kubeczek należy wsuwać do pochwy, otworem skierowanym bezpośrednio ku szyjce macicy. Wówczas wydzielina miesiączkowa gromadzi się w kubeczku.

Od działania podpasek oraz tamponów odróżnia go to, że sama krew miesiączkowa nie jest przez kubeczek wchłaniana, a zbiera się jedynie w zbiorniczku. Znaczna większość dostępnych kubeczków na runku to środki higieniczne użytku wielorazowego. Stosowanie prawidłowe, czyszczenie oraz konserwowanie, jak i także przechowywanie kubeczka sprawia, że używany może być nawet do dwunastu lat. Wszystko jest zależne od producenta.

Jaki rozmiar kubeczka należy wybrać?

Jak łatwo się domyśleć kubeczki te dostępne są na rynku w różnych kształtach oraz wymiarach. Rozmiar odpowiedni dobrać należy kierować się wiekiem, budową ciała, aktywnością fizyczną, siłą mięśni pochwy, obfitością miesiączek oraz liczbą przebytych porodów naturalnymi siłami.

Na strona internetowych producentów zamieszczone specjalne ankiety czy też tabelki, które pozwalają dobrać jak najlepiej rozmiar kubeczka menstruacyjnego.

Rodzaje kubeczków oraz opinie

Wyróżniamy trzy rodzaje kubeczków menstruacyjnych. Pierwszy to kubeczek menstruacyjny Soft. Jest on bardzo miękki oraz także sprężysty. Ten rodzaj kubeczka należy wybrać jeśli mamy wprawę jego wkładania do pochwy.

Kolejny rodzaj kubeczka to kubeczek Classic oraz Sport. Classic jest skierowany dla kobiet które spędzają większość dnia w siedzącej pozycji. Z kolei Sport jest skierowany dla osób, która prowadzą bardzo aktywny tryb życia.

Każda kobieta wybierze dla siebie idealny kubeczek. Warto także zapoznać się z opiniami na ich temat. Jeśli chodzi o kubeczek menstruacyjny opinie to musimy zaznaczyć, że wśród kobiet, które korzystały już z tego produktu są raczej bardzo pozytywne. Wiadomo, że im opinii pozytywnych więcej, tym bardziej jesteśmy do tego produkty przekonane. Pamiętajmy jednak, że musimy się przekonać na własnej skórze o zasadności tego produktu, aby móc wyrażać swoją opinię. Raczej przekonamy się do tego produktu.