Akcesoria do smartfona Apple – co wybrać?

Masz już wymarzonego iPhone’a? Sam telefon to dopiero początek! Pora zastanowić się nad doborem właściwych akcesoriów, które ułatwią ci korzystanie z urządzenia na co dzień. Sprawdź, jak chronić telefon i zwiększyć jego możliwości. Opcji jest bardzo dużo – dowiedz się więcej, by wybrać te najlepiej wpisujące się w twoje potrzeby!

Jakie akcesoria do iPhone’a? Przede wszystkim ochrona!

Kupno iPhone’a to spora inwestycja – zwłaszcza, jeśli zdecydowałeś się na którąś z wersji najnowszej odsłony smartfona Apple. Dlatego pierwszym akcesorium, w które warto się zaopatrzyć, jest odpowiednie etui. Masz do wyboru wiele rodzajów. Silikonowe, skórzane, plastikowe – każde z nich ma wiele zalet. Jakie powinno być idealne etui? Przede wszystkim:

  • dobrze dobrane do modelu telefonu;
  • wytrzymałe – warto, by nie zniszczyło się wkrótce po zakupie;
  • dobrze chroniące telefon – przydadzą się wzmocnienia wzdłuż krawędzi urządzenia dla lepszej jego ochrony;
  • antypoślizgowe – powinno dobrze leżeć w ręku, bez ryzyka wyślizgnięcia się;
  • estetyczne – etui to także ozdoba telefonu i ważne dopełnienie stylizacji.

Na popularności zyskują też etui z dołączonym paskiem, który umożliwia noszenie telefonu jak torebki. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, upewnij się, że mocowanie paska jest wystarczająco wytrzymałe.

Etui to nie koniec akcesoriów, które pomogą ci ochronić cenny telefon. Dobrze sprawdzi się również ochrona na ekran w postaci folii lub szkła hartowanego. Oba rozwiązania mają swoje zalety – folia jest zwykle cieńsza, przez co nie czujesz pod palcami bariery. Szkło zwykle lepiej chroni ekran – oczywiście, pod warunkiem, że jest odpowiednio założone. Jeśli nie masz w tym wprawy, lepiej pozostawić to zadanie specjalistom ze sklepu.

Jakie jeszcze akcesoria wybrać? Łatwe ładowanie!

Chcesz łatwo naładować swojego iPhone’a? Zaopatrz się w odpowiednią ładowarkę! Dobrym pomysłem są ładowarki bezprzewodowe, najlepiej takie, które pozwolą ci uzupełnić energię w więcej niż jednym sprzęcie Apple’a. Chcesz ładować jednocześnie telefon i Apple Watch? Nie ma problemu – wystarczy wybrać odpowiedni do tego sprzęt. Takie ładowarki atrakcyjnie prezentują się na stoliku nocnym – to zasługa nowoczesnego designu i braku plątaniny kabli, który często towarzyszy korzystaniu z tradycyjnych sposobów uzupełniania energii.

Masz tendencję do gubienia akcesoriów? Zaopatrz się w dodatkowy kabel do ładowania lub zasilacz, który zawsze będziesz mieć przy sobie lub zostawisz w pracy, nie ryzykując, że urządzeniu zabraknie mocy w najmniej oczekiwanym momencie. Aby tak się nie stało, przyda się także odpowiedni power bank.

A może przejściówka?

Urządzenia Apple dają ci wiele możliwości współdziałania. Potrzebujesz przejściówki, by jeden sprzęt podłączyć do drugiego? Sprawdź, z których sprzętów najczęściej korzystasz i jakich dodatkowych akcesoriów potrzebujesz.

Tworzenie zdjęć i filmów – jakie akcesoria są niezbędne?

Jeśli myślisz o tworzeniu zdjęć i filmów, powinieneś zaopatrzyć się w akcesoria, które to umożliwią. Sticki do selfie ciągle cieszą się dużą popularnością – chociaż bardziej niż autoportret przydają się do sięgania smartfonem w mniej dostępne miejsca. Jeszcze lepiej sprawdzają się w tej roli gimbale – to droższe, ale bardziej profesjonalne rozwiązanie.

Dostępne na rynku akcesoria do telefonu to długa lista. Nie warto oszczędzać zwłaszcza na etui i szkle do telefonu. Niezależnie od tego, który model iPhone’a wybierzesz, warto go odpowiednio zabezpieczyć.

Sprawdź ofertę iPhone w MediaMarkt.pl!