Jaki instrument kupić na urodziny?

Nadchodzi czas urodzin bliskiej Ci osoby? Spośród wszystkich pomysłów na prezent wybór padł na… instrument muzyczny? Jedyny problem polega na tym, że nie masz pojęcia, jaki instrument kupić? W sklepach muzycznych czeka wiele ciekawych propozycji – dla początkujących i bardziej zaawansowanych muzyków, stosunkowo łatwych i obiektywnie trudnych w opanowaniu, kosztujących kilkaset i kilka tysięcy złotych. Dowiedz się, jakim instrumentem najlepiej obdarować solenizanta, żeby zaszczepić w nim muzyczną pasję, a nie doposażyć strych w kolejny, nieużywany przedmiot.

O tym pamiętaj, kupując instrument na prezent

Wybór instrumentu muzycznego na urodzinowy prezent powinien zostać dokładnie przemyślany. Przede wszystkim musisz być pewny, że solenizant rzeczywiście ma smykałkę do grania. To, że ktoś preferuje określony gatunek muzyczny, często chodzi na koncerty albo ma kilka ulubionych zespołów, nie oznacza automatycznie, że marzy o graniu na jakimś instrumencie. Podobnie zaawansowany muzyk może wcale nie chcieć ani nowego, ani kolejnego instrumentu do kolekcji. Zresztą profesjonalista raczej nie doceni budżetowego sprzętu dla początkujących… Dlatego instrument na urodziny warto kupić albo na życzenie samego solenizanta, albo po konsultacji z najbliższą mu osobą, która bardzo dobrze zna jego potrzeby lub jest w stanie o nie dyskretnie podpytać.

Gitara – wszechstronny klasyk w przyzwoitej cenie

Gitara jest jednym z najchętniej kupowanych instrumentów muzycznych. Do wyboru pozostają gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne, elektro-akustyczne i basowe. Jeśli szukasz przyjaznego instrumentu dla osoby, która po prostu chce nauczyć się grać (bez konkretnych preferencji gatunkowych), dobrym pomysłem będzie gitara klasyczna. Przy odrobinie cierpliwości i regularnym ćwiczeniu, pozwala szybko opanować podstawy gry. W sklepie muzycznym na pewno pomogą Ci w wyborze odpowiedniego modelu na start. Przyszły solenizant już gra na gitarze albo na innym instrumencie? Obdaruj go gitarą tylko wtedy, gdy dokładnie znasz jego preferencje.

Ukulele – mały instrument o wielkim potencjale

Kojarzące się z Hawajami ukulele to prosty, mały i lekki instrument strunowy o niezwykle przyjemnym dla ucha, kojącym brzmieniu. Wbrew pozorom jest całkiem wszechstronny – pozwala wygrywać nie tylko radosne melodie hawajskie. Stanowi idealny wybór dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt dużo czasu ani energii na naukę gry na instrumencie. Znacznie łatwiej okiełznać ukulele, zwłaszcza rozmiar sopranowy, niż gitarę klasyczną czy akustyczną. Co do zasady, ukuleliści szybciej są w stanie „przerzucić się” na bardziej wymagające instrumenty strunowe szarpane. Do zakupu ukulele na urodzinowy prezent przekonuje również niska cena. Budżetowy, przyzwoitej jakości model sopranowy kupisz już za ok. 130 zł. To naprawdę niewiele w porównaniu chociażby do gitar.

Keyboard – idealny sprzęt dla początkujących

Na urodzinowy prezent dla osoby początkującej, zarówno dorosłej, jak i dla dziecka, poleca się również keyboard. Na początek idealnie sprawdzi się instrument z niewielką ilością klawiszy i dołączonym oprogramowaniem edukacyjnym. Niektórzy klawiszowcy już po pierwszej lekcji potrafią zagrać prosty utwór, co działa niezwykle motywująco i dostarcza wiele radości. Keyboardami często obdarowywane są dzieci, które wybierają się do szkoły muzycznej. Opanowanie keyboardu daje mocny start w świecie pianin, fortepianów i organów. Do wyboru tego instrumentu na urodzinowy prezent przekonują także kompaktowe gabaryty, możliwość cichej nauki po podłączeniu słuchawek oraz stosunkowo niskie ceny. Wysokiej jakości keyboard renomowanego producenta, np. Casio, kupisz już za około 350-450 zł. Jeszcze mniej zapłacisz za model dla dzieci ze specjalnymi mini klawiszami, które ułatwiają grę małym rączkom.

Karta podarunkowa do sklepu muzycznego – zawsze trafiony prezent

Nadal nie wiesz, jakie instrument podarować na urodziny? Proponujemy inne rozwiązanie – kartę podarunkową do sklepu muzycznego z określoną kwotą do wykorzystania. Taki prezent powinien ucieszyć każdego miłośnika muzyki, ponieważ pozwala wybrać instrument lub akcesoria wedle osobistych preferencji. Karta może zostać wysłana tradycyjną pocztą lub przesłana na maila. Warto podpytać innych zaproszonych gości o chęć dołożenia się do takiego prezentu.