Oliwkowa cera – jakie dobrać kolory?

Wbrew pozorom, oliwkowa cera nie kojarzy się w sposób jednoznaczny. Przyjmować może różne odcienie oraz wprowadzać w spory błąd. Szczególnie jeśli chodzi o jej poziom nasycenia oraz temperaturę. Czym zatem charakteryzuje się karnacja oliwkowa oraz jakie są dla niej korzystne kolory?

Kolor włosów do cery oliwkowej

Istnieją pewnego rodzaju cechy, z którymi w parze idzie oliwkowa cera. Jaki kolor włosów przy tej karnacji występuje? Najczęściej są to nieco ciemniejsze blondy czy też jasne brązy. Włosy raczej mają kolor delikatny, nie jest on jednak nigdy jednoznaczny. Mogą być widoczne zarówno ciepłe, jak i także chłodniejsze refleksy w naszych włosach. Latem pasemka się stają o wiele bardziej złociste, a zimą włosy są bardziej mysie oraz stonowane. Często się jednak zdarza, że oliwkowa cera występuje u osób, które miały w dzieciństwie jasne lub też bardzo jasne włosy. To charakterystyczna cecha typu letniego urody. To ten typ właśnie ma odcień oliwkowy skóry.

Brak kontrastów

Czym się jeszcze charakteryzuje osoba, u której występuje karnacja oliwkowa? Tenże odcień idzie często w parze z bardzo jasnymi oczami, raczej o odcieniu chłodnym. Występować tutaj mogą odcienie szarego, niebieskiego, średniego, chłodnej oliwki oraz chłodnego brązu. Rzadko kiedy tutaj zobaczymy typową tęczówkę ciepłą z refleksami pomarańczowymi lub też typowo piwny kolor naszych oczu. Uroda osób, u których cera oliwkowa występuje jest najczęściej mocno stonowana. Nie ma tutaj zbyt wielu kontrastów, a słowa, które ją mogą określać to subtelność oraz także harmonia.

Jakie kolory w makijażu?

Makijaż w tymże typie karnacji nie może być na pewno zbyt mocy. To duży oraz niestety bardzo często popełniany błąd, który przykrywa zupełnie największe atuty naszej urody. Często zatem potrzebuje cera oliwkowa? Podkład, który wybierzemy powinien mieć nieco więcej neutralnych oraz chłodnych pigmentów. Podkład z pod tonem żółtym nie sprawdzi się przy naszej karnacji, wyglądać będzie wręcz karykaturalnie oraz eksponować to, co chciałbyś, aby się nie wybijało na pierwszy plan. Na co powinna jeszcze uważać cera oliwkowa? Podkład o nucie wyraźnie różowej także nie jest dla nas.

Oliwkowa karnacja jest tak naprawdę chłodna, ale ma w sobie o wiele więcej szarości, a niżeli różu. Najlepiej zatem się sprawdzi ten naturalny, o temperaturze bardzo pośredniej. Gdy mamy wątpliwości poprośmy o pomoc kosmetyczkę, aby dobrała idealne kosmetyki. Na pewno nam pomoże. Wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu jest już w zasadzie połową sukcesu.