Jak zachować chłodny odcień blond?

Włosy blond niewątpliwie są marzeniem wielu kobiet. Na szczęście to marzenie można spełnić decydując się na koloryzację. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że włosy blond często żółkną. Dziś podpowiemy Wam, jak utrzymać chłodny odcień blond.

Jak często można farbować włosy blond? 

O włosy blond trzeba dbać, jednak nawet najlepsza pielęgnacja nie sprawi, że utrzymacie chłodny odcień. To naturalne, że się wypłukuje. Dodatkowo stosowanie niektórych kosmetyków może powodować ich żółknięcie. Np. wykonując olejowanie nie można decydować się na olejek rycynowy czy też rumiankowy, gdyż spowodują żółknięcie pasemek. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z nawilżenia. Wystarczy tylko sięgnąć po olej kokosowy, który nie zmienia odcienia blond. Wydaje się, że gdy pojawią się odrosty, czy kolor zacznie się wypłukiwać można zdecydować się na ponowną koloryzację. Jednak nie do końca tak jest. Jeżeli będziecie wykonywać ją zbyt często, to łuska włosa może ulec większemu rozchyleniu, a włosy staną się matowe. Koloryzację powinno się wykonywać co 2 lub 3 miesiące. 

Jak utrzymać chłodne odcienie blondu?

Chłodny blond jest naprawdę pięknym odcieniem, ale jednak podatnym na żółknięcie. Stosując odpowiednie kosmetyki, nie trzeba obawiać się, że włosy z chłodnych zrobią sią żółte. Na pewno należy wybrać kosmetyki, które zawierają skoncentrowany neutralizator. Może on mieć formę mieszanki fioletowe i błękitnego pigmentu. Dzięki temu usuwa nie tylko żółte tony, ale też miedziane. Dobrze jeżeli w kosmetykach znajdą się dodatkowo składniki silnie nawilżające, do których zaliczamy kwas hialuronowy czy szarotkę alpejską. Możecie też wybierać kosmetyki, które poza pigmentami zawierają oleje witaminowe. W składzie powinien znaleźć się np. ekstrakt z figi czy orchidei. Możecie oczywiście zastosować fioletowe płukanki. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie pamiętajcie, by nigdy nie przekraczać zalecanego przez producenta czasu jaki należy trzymać odżywkę na włosach. Pamiętajcie jeszcze, że kosmetyki z pigmentem mogą powodować przesuszanie się włosów, stąd bardzo ważna jest kuracja nawilżająca. Włosy rozjaśnione nie lubią silnych detergentów, alkoholi, ale też ziół takich jak mięta czy też mniszek lekarski. 

Tonowanie włosów blond – wszystko co musisz wiedzieć

Jeżeli chcecie utrzymać kolor chłodnego blondu, a jednocześnie zbyt krótki czas upłynął od wcześniejszej koloryzacji, by zdecydować się na następną, to mamy dla Was dobrą wiadomość możecie wybrać tonowanie. Toner do włosów blond jest produktem, który zawiera niemal zerowy poziom amoniaku bądź w ogóle go nie zawiera. W przeciwieństwie do zwykłych farb nie wnika w strukturę włosa, przez co go nie uszkadza, a jedynie go oblepia. Tonowanie jest zabiegiem, który pozwala na ukrycie odrostów, ale też zapewnia korektę koloru. Dzięki temu pozbędziecie się nieestetycznych żółtych odcieni i utrzymacie chłodny blond. Tonowanie jest w pełni bezpieczne i można wykonywać je zdecydowanie częściej niż standardową koloryzację. Na korektę odcienia możecie zdecydować się nawet co miesiąc bez obaw, że dojdzie do uszkodzenia struktury Waszych włosów. Oczywiście tonowanie włosów pozwala też zmienić ich odcień i to bez szkody dla struktury i łodygi włosa. Zatem naprawdę warto się na nie zdecydować.