Jaka pojemność perfum będzie dla Ciebie odpowiednia?

Oryginalne perfumy dostępne są we flakonikach o różnej pojemności. Dzięki temu każdy może zdecydować się na najkorzystniejszy dla siebie wariant, biorąc pod uwagę nie tylko cenę, ale też kilka innych czynników. Podpowiadamy, kiedy korzystniej jest sięgnąć po mniejszy, a kiedy po większy flakon perfum.

Pojemność perfum a cena

Ceny perfum w zależności od pojemności flakonika rządzą się klasycznymi rynkowymi zasadami. Im większa pojemność, tym niższa cena w przeliczeniu na 1 mililitr perfum. Czy to oznacza, że zawsze korzystniej jest kupować największe flakony? Niekoniecznie, bowiem równie dużo zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

Małe flakoniki – dla koneserów i kolekcjonerów

Małe flakoniki perfum zwykle mają pojemność 30 ml, w przypadku niektórych producentów może być to 25 ml. W takim wariancie cena perfum w przeliczeniu na 1 mililitr będzie oczywiście znacznie mniej korzystna niż w przypadku największych perfum, ale ekonomia nie zawsze w tym przypadku a kluczowe znaczenie.

Po małe flakoniki sięgają kolekcjonerzy i koneserzy, którzy chcą mieć w swojej toaletce jak największą liczbę ciekawych perfum. Małe flakoniki to także opcja odpowiednia dla osób, które używają wielu różnych perfum, wybierając każdego dnia taki zapach, który będzie odpowiadał nastrojowi lub korespondował ze stylizacją – perfumy zużywają się wtedy znacznie wolniej niż przy korzystaniu z jednego ulubionego zapachu. Warto przypomnieć też, że zawsze mieć je przy sobie, np. w torebce czy plecaku.

Czy małe flakoniki są odpowiednie do testowania?

Kupowanie perfum w małych flakonach w celu ich testowania nie jest opłacalne. W takiej sytuacji lepiej jest sięgnąć po odlewki perfum, czyli oryginalne zapachy zamknięte w zastępczych flakonikach o pojemności kilku lub kilkunastu mililitrów. Za kilkadziesiąt złotych możesz przetestować zapach kilka razy, w różnych sytuacjach, a także poznać każdy jego akord.

Średnie flakoniki perfum – idealne, kiedy masz kilka ulubionych zapachem

Średnie flakony mogą liczyć 50–80 ml. Ich cena w przeliczeniu na 1 mililitr jest wyraźnie korzystniejsza niż w przypadku małych flakoników. Jest to bodaj najbardziej praktyczne wyjście, ponieważ pozwala zużyć perfumy, zanim się przeterminują, np. wtedy, kiedy zmieniasz zapachy sezonowo.

Średnie flakoniki to także najpopularniejszy wybór wśród osób, które chcą podarować perfumy w prezencie komuś bliskiemu.

Duże flakony perfum – Twój signature scent

Duże flakoniki występują w pojemnościach zaczynających się od 100 ml, a niekiedy sięgających nawet 200 ml. W przeliczeniu na 1 mililitr są najbardziej opłacalne. Są jednak nieporęczne, trudno nosić je w torebce czy plecaku. Duże flakoniki perfum to rozwiązanie preferowane przez osoby, dla których jeden ulubiony zapach jest ich znakiem rozpoznawczym, czyli signature scent. Używane codziennie i na każdą okazję na pewno nie zdążą się przeterminować. Aby móc mieć zapach zawsze przy sobie, warto skorzystać z małego atomizera, do którego można samodzielnie odlać część zawartości flakonika.

Perfumy we flakonikach o różnych pojemnościach znajdziesz  perfumerii Zapachniści – perfumy i próbki oryginalnych perfum.