Jak odbudować zniszczone włosy po rozjaśnianiu?

Rozjaśnianie to bardzo popularny zabieg, który daje natychmiastowe i spektakularne efekty. Jednak nieumiejętnie lub zbyt często przeprowadzany może prowadzić do uszkodzenia włosów. Środki chemiczne użyte podczas koloryzacji bardzo silnie ingerują w strukturę włosa, dlatego bezpośrednio po zabiegu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Zniszczone włosy po rozjaśnianiu — podstawowe objawy

Włosy po rozjaśnianiu zawsze wymagają intensywnej pielęgnacji. Jednak w niektórych sytuacjach bezpośrednio po koloryzacji pasma stają się wyjątkowo łamliwe, suche i podatne na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli zaobserwujesz, że po umyciu włosy puszą się i plączą, to prawdopodobnie doszło do uszkodzenia ich struktury. Wówczas zarówno pojedyncze włosy, jak i całe pasma tracą naturalny blask, są odwodnione i trudne do ułożenia. Zniszczone włosy po rozjaśnianiu szybciej wypadają, a ich końcówki rozdwajają się, przez co włosy wyglądają na osłabione i zmęczone. W efekcie nowy kolory nie będzie dobrze się prezentował i może też zdecydowanie szybciej się wypłukiwać lub zmieniać odcień. Wspomniane objawy mogą się pojawić, gdy zbyt często przeprowadzałaś rozjaśnianie, źle dobrałaś produkty do koloryzacji lub za długo zwlekałaś ze spłukaniem preparatu.

Domowe sposoby na zniszczone włosy po rozjaśnieniu

Na szczęście włosy zniszczone po rozjaśnieniu możesz szybko wzmocnić i odżywić, stosując domowe sposoby. W tym celu warto wybierać dobrej jakości produkty kosmetyczne stworzone specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów po farbowaniu. Jak odbudować zniszczone włosy po rozjaśnianiu? Specjaliści wskazują, aby unikać częstego ich mycia oraz odpowiednio tę czynność wykonywać. Podczas kąpieli nie pocieraj mocno kosmyków, tylko delikatnie rozprowadź preparat i wykonaj masaż skóry głowy, aby pobudzić cebulki włosów do prawidłowej pracy. Włosów nie powinno się też rozczesywać na mokro. Jeśli chcesz je szybko wysuszyć, to wykorzystaj do tego celu chłodny nawiew. Zniszczonych włosów nie powinnaś układać przy pomocy lokówki i prostownicy przynajmniej do czasu, aż nie wzmocnisz ich struktury. Do włosów, które wyjątkowo szybko się przetłuszczają, warto stosować suszy szampon, który od razu zminimalizuje dyskomfort.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji zniszczonych włosów

Jeśli chcesz w krótkim czasie odbudować włosy i przywrócić im naturalny blask, to stosuj profesjonalne kosmetyki, które zawierają dobroczynne aminokwasy, wąktrokę azjatycką, niacynamid, kwas hialuronowy i wiele innych cennych składników aktywnych. Regularne używanie dobrej jakości preparatów szybko przyniesie widoczne efekty w postaci zregenerowanych i kompleksowo odżywionych włosów. Już po kilku tygodniach kuracji będziesz mogła znowu wygodnie układać włosy przy pomocy ulubione prostownicy lub lokówki. 

Włosy zniszczone po rozjaśnianiu wymagają również dogłębnego nawilżenia oraz powinny być chronione przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich kosmetyków, to umów się na konsultację w salonie fryzjerskim. Specjalista oceni stan Twoich włosów i podpowie Ci, jakie preparaty warto stosować, aby widocznie poprawić ich kondycję.