Które kosmetyki do włosów są ekologiczne?

Pojęcia typu ekologiczne lub naturalne to chyba najczęściej spotykane przymiotniki w reklamach i opisach kosmetyków. Niestety często stosowane są beż żadnych podstaw. Żadne przepisy nie regulują stosowania takich słów, więc wszystkie kosmetyki, kótre zawierają chociaż jeden naturalny składniki od razu nazywane są ekologicznymi. Jeśli jednak poważnie podchodzimy do tematu i chcemy wyeliminować szkodliwą chemię z najbliższego otoczenia warto poczytać skład kosmetyków.

Ekologiczne kosmetyki do włosów nie tylko powinny składać się z komponentów występujących w naturze, ale również pochodzących ze specjalnych ekologicznych upraw, gdzie nie używa się szkodliwych pestycydów, nawozów sztucznych i innych chemikaliów. Trudno sobie to wyobrazić, ale popularne szampony często zawierają te same detergenty co proszek do prania lub płyn do mycia naczyń. Powodują szybki efekt wysuszania i odtłuszczania, co na dłuższą metę wiąże się z przesuszeniem i różnymi zmianami na skórze głowy.

Gdzie można znaleźć ekologiczne kosmetyki do włosów?

Tego typu kosmetyki często stosują renomowane zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Nie znaczy to jednak, że nie można stosować ich samodzielnie w domowym zaciszu. Pierwsza wyprodukowana w Polsce seria ekologicznych kosmetyków do włosów to Tricho-Esthetic autorstwa firmy bandi.pl. Linia ta zwiera kompletny zestaw do pielęgnacji skóry głowy i włosów – szampony, odżywki, ekstrakty odżywcze, peelingi i maski. Te ekologiczne kosmetyki do włosów są owocem współpracy bandi.pl ze specjalistami – trychologami. Zawartość aktywnych, naturalnych składników jest taka sama jak w profesjonalnych kosmetykach. Linia Tricho-Esthetic dzięki całkowicie naturalnemu składowi nadaje się do regularnego używania w domu, a kosmetyki nie powodują żadnych ujemnych działań ubocznych.

Jakie działanie wykazują ekologiczne kosmetyki do włosów?

Nie służą one do szybkiego poprawienia fryzury, nie powodują od ręki spektakularnych efektów. Są przeznaczone dla osób, które w sposób świadomy i systematyczny chcą zadbać o zdrową skórę głowy i piękne, naturalne włosy. Efekty regularnego stosowania ekologicznych kosmetyków do włosów pojawiają się stopniowo. Należy podkreślić, że mają również działanie lecznicze. W niektórych przypadkach uzupełniają farmakologiczne leczenie skóry. Wskazane są dla wszystkich, a szczególnie dla osób ze skłonnościami do alergii, przetłuszczania i przesuszania skóry głowy, wzmacniają zbyt cienkie i łamliwe włosy.