Fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach – przepięknie się prezentują

Wiele kobiet nosi okulary. Zastanówmy się, które fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach są polecane? Poniżej kilka bardzo modnych cięć.

Ogromna wygoda

Na pewno krótkie włosy nam się kojarzą głównie z wygodą. Warto pamiętać jednak, że wiele takowych cięć prezentuje się niesamowicie stylowo, dodaje nam sporo luzu i na dodatek odmładza optycznie. Dodatkowo co po niektóre z nich świetnie współgrają z okularami. Jakie fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach najlepiej się sprawdzą?

Pierwszą propozycją jest fryzura na tak zwanego pazia. Fryzurka na pazia się stała modna już w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Została spopularyzowana przez stylistkę brytyjską Mary Quant. Pomimo, że takowe cięcie się prezentuje bardzo stylowo, nie pasuje każdemu. Fryzurka na pazia się sprawdzi przede wszystkim u kobiet o pociągłych oraz także szczupłych twarzach. Natomiast nie jest polecana posiadaczkom kędzierzawych oraz kręconych włosów czy też okrągłej twarzy.

Szalone pixie cut

Druga propozycja, która sprawdzi się idealnie w przypadku kobiet z krótkimi włosami to szalone pixie cut. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to jedna z fryzur najmodniejszych tego roku. Pixie cut to największy hit. W tym właśnie przypadku włosy z przodu są troszkę dłuższe niż włosy znajdujące się z tyłu. Dopełnieniem tejże fryzurki jest bardzo charakterystyczna grzywka krótka. Warto poczytać na ten temat w sieci nieco więcej. Można się zainspirować chociażby w galerii zdjęć. Internet wręcz pęka od propozycji różnych fryzurek.

Kolejna propozycja – bob asymetryczny

Kolejną i zarazem ostatnią propozycją, o której należy tutaj wspomnieć jest popularny asymetryczny bob. Fryzurka ta sprawdza się idealnie w przypadku kobiet, które noszą okulary. Fryzurkę tą możemy także znaleźć po nazwie a-line bob. Jest to jednak z odmian najciekawszych boba klasycznego, która w tym roku jest w dalszym ciągu modna. W przypadku pasm z tyłu, to są one krótsze wyraźnie niż te, które się znajdują w przodu. Dzięki temu fryzurka zapewnia wyszczuplenie optyczne twarzy.

Oczywiście każda kobieta ma inny rodzaj włosów oraz inny kształt twarzy. W związku z tym należy indywidualnie dobierać fryzury. W zasadzie, to nie robimy tego samodzielnie. Tę sferę przekazujemy swojemu fryzjerowi. On spojrzy na nas w sposób profesjonalny i oceni, w której fryzurze będzie nam najładniej. Jeśli pokażemy fryzjerowi jakie mamy oczekiwania, to podejmie decyzję czy w danej fryzurce będzie nam dobrze czy też raczej nie. To się okaże podczas wizyty.