Maksymalne nawilżenie twarzy – jak to zrobić?

Jak one to robią? Kobiety, których skóra jest tak dobrze nawilżona, elastyczna i piękna. Jeśli zastanawiasz się, w czym tkwi sekret ich dobrego wyglądu, to jesteś w dobrym miejscu. Odpowiedź to wieloetapowa pielęgnacja cery przy użyciu dobrych kosmetyków. Sprawdź, jak to zrobić i dlaczego kosmetyki medeine mogą Ci w tym pomóc.

Nawilżona skóra to piękna skóra

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest nawilżanie skóry. Słusznie, bo to fundament. Musimy o niego zadbać, jeśli chcemy wyglądać dobrze. Jędrność, gładkość i elastyczność nie bierze się znikąd. Odpowiadają za nią włókna kolagenowe i elastynowe, ale także cząsteczki kwasu hialuronowego. To one wiążą wodę w głębokich warstwach skóry i zapobiegają jej przedwczesnej utracie. Niestety wraz z wiekiem i w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, światło niebieskie, zanieczyszczenia powietrza i wiele innych) spada ilość kwasu hialuronowego w skórze. Staje się bardziej podatna na przesuszanie, podrażniona, matowa. I to niezależnie od jej typu. Bez nawilżenia ulatuje całe piękno.

Sposób na maksymalne nawilżenie skóry

Jak dbać o właściwy poziom nawilżenia w skórze? Wieloetapowo. Zaczynając już w momencie, gdy oczyszczamy cerę, a kończąc na zabiegach pielęgnacyjnych przy użyciu odpowiednich kosmetyków – naturalnych, certyfikowanych, skomponowanych w trosce o skórę.

Etap 1. Oczyszczanie

Nadal wiele kobiet nie ma świadomości, że już to, w jaki sposób myją twarz, ma wpływ na jej wygląd. Wybór jest prosty: albo użyjemy zwykłego mydła i wysuszymy skórę, albo sięgniemy po dobrej jakości nawilżający żel do mycia twarzy od medeine.pl, dzięki któremu oczyścimy cerę bez jej przesuszenia. Wówczas łatwiej będzie nam zadbać o nią na kolejnych etapach, bo krem do twarzy czy serum nie będą musiały naprawiać szkód wyrządzonych przez niewłaściwe, mocno drażniące kosmetyki myjące, które uszkadzają naturalną barierę wodno-lipidową skóry.

Etap 2. Tonizowanie

Kiedy już skóra jest oczyszczona, warto sięgnąć po nawilżający tonik do twarzy. Przywróci skórze prawidłowe pH, zapobiegnie uczuciu ściągnięcia, ale też wspomoże wchłanianie się składników aktywnych znajdujących się w kremie czy serum. Pielęgnacja jest wtedy skuteczniejsza, a efekty dużo bardziej zauważalne. Tonik do twarzy od medeine jest jak leczniczy kompres, który łagodzi podrażnienia, dostarcza cenne składniki odżywcze i przygotowuje cerę na dalsze pielęgnacyjne kroki.

Etap 3. Nawilżanie

Klucz programu to oczywiście krem do twarzy. Byle jakość nie jest tu wskazana, bo to właśnie od tego, co nałożymy na skórę po jej umyciu, zależą efekty – te natychmiastowe, ale też te długotrwałe. Jeśli chcesz mieć gładką, pełną blasku i doskonale nawilżoną skórę, sięgnij po sprawdzony kosmetyk, jakim jest krem nawilżający od medeine. Oprócz kwasu hialuronowego, cennego dla skóry, zawiera też składniki roślinne, które zapobiegają utracie wody, dbają o wysoki poziom nawilżenia, a także zwiększają odporność komórek na stres oksydacyjny. Wszystko to sprawia, że każda porcja tego produktu jest dla skóry niczym prawdziwy prezent!

Etap 4. Ochrona

Poza tym, że krem medeine spełnia obietnicę nawilżenia, jest też tarczą ochronną dla naszej cery. Zawiera innowacyjnych składnik Ciste’M®, który zwalcza wolne rodniki wywoływane m.in. przez słońce czy światło niebieskie. Działanie przeciwko promieniowaniu blue light docenisz, zwłaszcza gdy pracujesz przy komputerze i spędzasz wiele godzin przed monitorem – Twoja skóra nie będzie tak zmęczona, szara i matowa.

Więcej o tym kosmetyku przeczytasz na: https://medeine.pl/produkt/nawilzajacy-krem-anti-blue-light

Kosmetyki medeine. Stworzone dla Ciebie

Pamiętaj, że maksymalne nawilżenie skóry osiągniesz tylko, jeśli wybierzesz kosmetyki dobrej jakości. Ważne jest to, jakie składniki aktywne zawierają, czy są naturalne, czy nie zawierają substancji drażniących. To dlatego produkty od medeine są tak dobre. Możesz wybrać inny krem, ale po co, jeśli naturalna, wegańska i certyfikowana formuła od medeine zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. To kosmetyki, które pokochasz za lekkość, urzekający zapach i łatwość aplikacji. Przede wszystkim jednak za to, że po prostu działają. Spróbuj i poczuj to na własnej skórze.