Cieniowanie włosów – czy warto?

Cieniowanie włosów naprawdę jest popularnym zabiegiem. Kiedyś na włosy cieniowane było w modzie. W zasadzie to prawie każda z dziewczyn to robiła. Dla wielu kobiet jest to właściwa droga, ale nie dla wszystkich.

U kogo sprawdzi się cieniowana fryzura?

Cieniowanie włosów sprawdzi się u kobiet, które mają długie włosy, przyklapnięte oraz dosyć gęste. Cieniowanie na pewno pomoże nam odbić włosy u nasady. Fryzura ta sprawdza się także u kobiet, które posiadają bardzo ciężkie oraz także bardzo gęste włosy. Cieniowanie odejmie troszkę ciężaru, noszenie włosów w pełni rozpuszczonych stanie się na pewno dzięki temu bardziej komfortowe, a fryzura sama w sobie będzie się lepiej układała.

Co więcej na cieniowanie włosów należy się skusić w momencie, gdy mamy włosy mocno falowane czy też kręcone. Cieniowanie wówczas pomoże nadać kształt naszej fryzurze oraz znacznie wzmocni sam skręt.

Minusy cieniowanych włosów

Są jednak także kobiety, które powinny z tego pomysłu zrezygnować. Na pewno są to osoby, które mają cienkie oraz rzadkie włosy. Mocne cieniowanie prawiłoby, że końcówki będą jeszcze mocniej przerzedzone, a włosy wyglądać będą na znacznie rzadsze.

Cieniowanie znacznie utrudnia podcinanie końcówek. Rozdwojenia się pojawiają o wiele szybciej niż w przypadku włosów, które są ścięte na prosto. Na samo podcięcie końcówek należy się obowiązkowo udać do fryzjera, a więc podcinanie w domu odpada. Końce rozdwojone pojawiają się w zasadzie na całej długości, stąd włosy wyglądać mogą na bardziej zniszczone niż są one w rzeczywistości.

Nie jest to także fryzura dla osób, które mają niską ekstremalnie porowatość oraz proste włosy wyglądać mogą bardzo źle we włosach cieniowanych.

Bardzo ciężko także jest nakładać serum, które zabezpiecza końcówki. Jednak samo stosowanie serum na całej długości obciążać może włosy.

Ostatnim aspektem jest wzmocnienie skrętu. Dla jednych osób jest to tak naprawdę zaleta, a dla innych jest to wada. Kiedy włosy są cieniowane to najczęściej rzeczywiście lepiej się układają. Falują się, co sprawia wrażenie, że jest ich zdecydowanie więcej. Jednak rzeczywiście końce były mocno przerzedzone i nie wyglądało to zbyt korzystnie.

Cieniowanie także utrudnia wykonanie co po niektórych fryzur. Głównie wynika to z wychodzących pasemek czy też byt krótkich końców.

Za każdym razem najlepiej byłoby się upewnić czy dobrze robimy u swojego fryzjera. Wiemy doskonale, że dobremu fryzjerowi możemy zaufać. Jest to profesjonalista, który zwraca uwagę na kwestie, o których my nawet nie pomyśleliśmy.