Ponadczasowa klasyka, czyli fryzury na grzybka

Fryzury na grzybka dominują w trendach fryzjerskich od wielu lat. Klasyczny bob noszony jest chętnie zarówno przez kobiety, jak i także przez mężczyzn. Jego charakterystyczną cechą jest to, że  z przodu fryzurka i z tyłu ma taką samą długość. Stworzenie fryzury perfekcyjnej na grzybka oczywiści wymaga wprawy fryzjerskiej. Należy wygolić z tyłu włosy, jak i także wycieniować je nad karkiem. Do tego należy dobrać grzywkę odpowiednią, dopasowaną bezpośrednio do kształtu twarzy. Dowiedzmy się wszystkiego o tym cięciu klasycznym.

Czym wyróżnia się ta fryzurka?

Fryzury na grzybka nie można tak łatwo definiować. Wszystko w zasadzie przez to, że można wykonać wiele jej wariacji. Przy tego rodzaju cięciu, włosy sięgać powinny pomiędzy brodę i ramiona. Zaś jeśli chodzi o końcówki, to jest wiele możliwości. Możemy je ułożyć warstwami, postrzępić czy też przyciąć na prosto. Dobór wersji odpowiedniej jest zależy przede wszystkim od struktury włosów oraz kształtu twarzy.

Aby stworzyć fryzurkę na grzybka, włosy ścinać należy warstwami. Powinny być pod spodem najkrótsze, a na wierzchy najdłuższe. Dzięki temu kosmyki zewnętrzne utworzą bardzo prosty kontur, który jest zbliżony do grzyba. Strzyżenie warstwowe to możliwie najlepszy sposób na stylizację opornych kosmyków na układanie, które powoduje, że naturalnie końcówki się podwijają pod spód.

Komu pasuje taka fryzurka?

Włosy na grzybka są najlepszym sposobem na wymodelowanie samego kształtu twarzy. Fryzura, która się kończy tuż nad uszami oraz ma grzywkę podwiniętą, przede wszystkim pasuje osobom, które mają drobną, a jednocześnie twarz pociągłą. Wszystko dlatego, że cięcie tego typu powoduje, że część górna twarzy wydaje się nieco szersza. Fryzura na grzybka się nie sprawdzi u osób, które mają twarz o kształcie kwadratowym z zarysowaną wyraźnie szczęką.

Osobom z czołem szerokim oraz wąską szczękę, czyli posiadaczom twarzy trójkątnych, będzie najlepiej we fryzurze na pieczarkę z delikatnie oraz asymetryczną grzywką. W przypadku kobiet, które posiadają okrągłą twarz, sprawdzi się rodzaj cięcia, który zakryje delikatne chrząstkę górną uszu. W przypadku tym, grzywka powinna przylegać do czoła oraz być asymetryczna. Można się także pokusić o pejsy krótkie, które powodują, że twarz się wyda po bokach optycznie szczuplejsza.

Zanim poddamy się strzyżeniu powinniśmy poradzić się fryzjera. Specjalista spojrzy na kształt naszej twarzy i podpowie czy fryzurka ta będzie dla nas dobra czy też nie. Musimy fryzjerowi zaufać, ponieważ to on się zna na tej robocie.