Jak korzystać z serwisu Omegle?

Beautiful young college student on a cafe.

Serwis internetowy Omegle to czat video, gdzie wybór rozmówcy odbywa się losowo. Użytkownicy muszą mieć co najmniej 13 lat, aby założyć konto. Omegle jest otwarty dla każdego, bez rejestracji, chociaż istnieje długa lista zasad, których należy przestrzegać, aby uniknąć Omegle ban. Sprawdź, jak korzystać z serwisu Omegle.

Jak korzystać z serwisu Omegle?

Rozpoczęcie korzystania z Omegle jest bardzo proste. Po wejściu na stronę Omegle.com zobaczysz różne opcje czatu. Zanim zaczniesz, wybierz język polski w polu Rozpocznij rozmowę. Następnie przeczytaj warunki korzystania na dole strony głównej. Korzystając z Omegle, potwierdzasz, że:

  • Masz ukończone 13 lat.
  • Masz pozwolenie od rodziców lub opiekuna, jeśli masz poniżej 18 lat.
  • Nie będziesz przesyłać obscenicznych materiałów ani używać Omegle w celu nękania innych użytkowników.
  • Nie będziesz zachowywać się w sposób niezgodny z prawem krajowym lub lokalnym.

Wybór czatu tekstowego lub wideo

W prawym dolnym rogu strony głównej zobaczysz komunikat: Rozpocznij czat z dwiema opcjami: Tekst i Wideo. Tekst pozwala czatować z nieznajomym w celu wysyłania wiadomości tekstowych, natomiast wideo pozwala nieznajomemu zobaczyć i usłyszeć twój głos (i odwrotnie). Wybierz opcję, którą chcesz rozpocząć na czacie.

* Pamiętaj, że do czatu wideo potrzebujesz w pełni funkcjonalnej kamery internetowej i mikrofonu. Jeśli Twój komputer nie ma wbudowanych tych funkcji, konieczne będzie zakupienie odpowiednich urządzeń peryferyjnych.

Rozpoczęcie rozmowy

Po wybraniu opcji czatu połączysz się z nieznajomym. Możesz komunikować się z nim za pośrednictwem wiadomości na pasku czatu. Jeśli zdecydujesz się na czat wideo, możesz zobaczyć lub usłyszeć nieznajomego i siebie na pasku wideo po lewej stronie ekranu.

* Jeśli zdecydujesz się na czat wideo, pojawi się okienko z prośbą o autoryzację włączenia aparatu przy pierwszym połączeniu. Kliknij tak lub zezwól, aby aktywować kamerę i rozpocząć czat wideo.

Zakończenie rozmowy

Rozmowę możesz zakończyć przyciskiem zatrzymaj lub przestań, jeśli rozmowa z nieznajomym np. znudzi Ci się. Wtedy przycisk zmieni się na naprawdę. Kliknij przycisk jeszcze raz, aby potwierdzić i zakończyć czat.

* W dowolnym momencie podczas czatu możesz szybko kliknąć przycisk zatrzymaj dwukrotnie, aby natychmiast zakończyć czat. Jest to przydatne, jeśli np. otrzymasz obraźliwe treści.