Fryzury damskie długie – komu one pasują?

Wydawać by się mogło, że fryzury damskie długie to dziesiątki, a nawet setki możliwości. Jednak bardzo wiele kobiet ścina prosto długie włosy i się tłumaczą, że nie potrafią znaleźć ciekawych fryzur. Musimy wychodzić z założenia, że włosy długie to prawdziwy afrodyzjak. Długie włosy przyciągają spojrzenia, jak i także dodają nam uroku kobiecego. Oczywiście pod warunkiem, że fryzjer umiejętnie nad nimi zapanuje.

Koński klasyczny ogon

Jeśli chodzi o fryzury damskie długie to mamy spory wybór. Fryzurą najprostszą damską z włosów długich to klasyczny koński ogon. Poniżej znajdziecie kilka porad, aby sprawić, że fryzura ta okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Po pierwsze nie powinnyśmy czesać kucyka zawsze na identycznej wysokości, ponieważ możemy włosy obciążyć oraz połamać. Nie wolno nam także zaciskać mocno gumki, ponieważ to także działa źle na włosy oraz sprawia, że nasze włosy bardziej wypadają. Do tego starajmy się, aby nasz koński ogon raczej był luźniejszy. Zaczesanie gładkie sprawia, że twarz wygląda nieco surowo.

Zwykły kucyk z włosów gładkich może wyglądać naprawdę bardzo interesująco. Aby mu nadać charakteru nieco zmysłowego, wypuścić warto pasemka pojedyncze lub też wpiąć w swoje włosy pewien dodatek subtelny.

Upięcia z włosów długich

Nie zawsze fryzury damskie z długich włosów łatwe to rozwiązanie najlepsze. Szczególnie w momencie, gdy potrzebujemy upięcia eleganckiego. Elegancka damska fryzura do biura to „banan” klasyczny. Jeśli będzie jednak za mocno zaciśnięty oraz gładki, sprawi, że sama twarz będzie wyglądała staro oraz surowo. W przypadku tym także nie przesadzajmy z zaciskaniem oraz także spinaniem każdego z kosmyków – pozwólmy, aby kilka z nich spływało bardzo luźno.

Do innych fryzur dla włosów długich należą popularne warkocze. Warkocz luźno spleciony doda nam uroku młodzieńczego, a luźne i grube warkocze są obecnie modne wyjątkowo. Nieco innym typem warkoczy są warkocze dobierane. Jest to troszkę pracy, ale efekt uzyskany będzie murowany. Szczególnie gdy upleciemy je luźno oraz pozostawimy w nieładzie lekkim.

Warkocz niedbały wykonuje się tak, jak warkocz klasyczny, a później sploty pojedyncze się rozsuwa palcami. W ten sposób się tworzy efekt chaosu kontrolowanego oraz także poplątania.

Oczywiście możemy również postawić na włosy długie rozpuszczone. Wyglądają one przepięknie, ale pod warunkiem, że będą one odpowiednio ścięte. Proste włosy możemy wycieniować mocno oraz cieszyć się piękną, a do tego rozpuszczoną damską fryzurą. Sprawdza się to zarówno przy włosach falowanych oraz także przy włosach kręconych.