Dlaczego warto zdecydować się na laminację brwi i lifting rzęs?

Beauty portrait of calm ginger woman with long hair looking away and posing sideways while combing her eyebrows with brush over cream background

Piękny wygląd, szyk i elegancja to atuty każdej kobiety. Jednak ich osiągnięcie wymaga czasu i poświęceń. Kosmetologia estetyczna znajduje na to sposób. Laminacja brwi i lifting rzęs to zabiegi, które w naturalny sposób, bez przerysowania, wyeksponują najważniejsze kobiece walory.

Istota laminacji brwi i liftingu rzęs

Laminacja brwi i lifting rzęs to doskonała metoda stylizacji oprawy oka, która dając wspaniały efekt wizualny, na długi czas pozwala zrezygnować z tradycyjnego makijażu. To sposób na ujarzmienie niesfornych włosków brwi, rosnących w różne strony oraz nadanie im wymarzonego kształtu i kierunku wzrostu, a także na delikatne i naturalne podkręcenie i wydłużenie rzęs. 

Dzięki zastosowaniu pielęgnujących i odżywczych składników aktywnych, włoski brwi i rzęs zostają zregenerowane, zagęszczone i wzmocnione. 

Przebieg zabiegu laminacji brwi i liftingu rzęs

Zarówno laminacja brwi, jak i lifting rzęs rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia miejsca poddawanego zabiegowi specjalnymi szamponami lub preparatami. 

W czasie laminacji brwi stylistka nakłada na włoski odpowiednie ilości preparatu z kwasem tioglikolowym, którego działanie otwiera strukturę włosa, rozrywa wiązania dwusiarczkowe, a następnie tworzy nowe, bardziej elastyczne i podatne na ustawienie w odpowiednim kierunku.

Lifting rzęs z kolei polega na podkręceniu rzęs na specjalnych, silikonowych wałeczkach, ułożonych na górnych powiekach. Wcześniej, w celu ochrony skóry przed kontaktem z preparatami oraz zabezpieczenia rzęs przed sklejaniem, kosmetyczka nakłada na dolną powiekę waciki.

W czasie zabiegu brwi oraz rzęsy w zależności od preferencji Klientki mogą zostać poddane koloryzacji, która dodatkowo je wyeksponuje. Specjalnie do tego przeznaczone farbki barwią jedynie włos, bez ryzyka koloryzacji skóry.

Stosowane w obydwu zabiegach preparaty, zawierające składniki aktywne naturalnego pochodzenia, doskonale regenerują i pielęgnują włoski, a keratyna utrwala na nich wszystkie zaaplikowane preparaty.

Laminacja brwi i lifting rzęs – kiedy warto? 

Laminacja brwi i lifting rzęs to zabiegi, skierowane do każdej kobiety, której zależy na wyregulowaniu kształtu, perfekcyjnym ułożeniu i poprawieniu wyglądu brwi oraz rzęs. Te metody stylizacji oka zyskują wśród Klientek coraz większą popularność. Dzięki nim można znacznie łatwiej i szybciej wykonać makijaż w domu lub całkowicie z niego zrezygnować. Pozwoli to zaoszczędzić czas i cieszyć się nienagannym wyglądem o każdej porze.

Efekty i trwałość laminacji brwi i liftingu rzęs

Laminacja brwi, poprzez nadanie włoskom odpowiedniego kierunku wzrostu sprawia, że brwi wyglądają na bardziej zadbane, szersze i pełniejsze. Włoski są nawilżone, wygładzone i pełne blasku. Wymarzony kształt brwi doskonale eksponuje oczy, a dopasowany do konturów twarzy, daje wyraz kobiecości i elegancji. Substancje odżywcze aplikowane w czasie zabiegu, odbudowują strukturę włosków, nadając im blask i sprężystość.

Lifting rzęs powoduje ich uniesienie, pogrubienie i delikatne podkręcenie. Dzięki temu rzęsy wydają się bardziej gęste i dłuższe, zachowując przy tym jak najbardziej naturalny wygląd. Dodatkowe ich przyciemnienie farbką do koloryzacji, nadaje spojrzeniu wyrazistości. Lifting rzęs ponadto dogłębnie odżywia naturalne rzęsy, wypełnia ich szczeliny i wyrównuje niedoskonałości, nawilża i regeneruje, a dodatkowo stymuluje ich wzrost.

Efekty obydwu zabiegów utrzymują się od 4 do 8 tygodni. Uwarunkowane jest to cyklem życia włosków, naturalnym ich wypadaniem i pojawianiem się nowych, które trzeba opracować, aby brwi i rzęsy stale były idealnie ułożone i pełne blasku.

Bezpieczeństwo, wygoda, komfort – atuty laminacji brwi i liftingu rzęs

Laminacja brwi oraz lifting rzęs mimo, że należą do zabiegów chemicznych, to nie stanowią zagrożenia dla zdrowia Klientki. Wszelkie przeciwwskazania zdrowotne omawiane są podczas konsultacji przed zabiegiem. Pozwala to wyeliminować jakiekolwiek powikłania czy niepowodzenie zabiegu. 

Preparaty użyte podczas laminacji czy liftingu, wbrew pozorom, nie obciążają ani nie osłabiają włosków. Wręcz przeciwnie, z każdym zabiegiem włosy są silniejsze, zregenerowane i bardziej zagęszczone.

Zabieg trwa około 60 – 90 minut, jest bezbolesny i komfortowy, a jego efekty dają satysfakcję na długi czas. Dzięki temu codzienna stylizacja brwi i rzęs jest dużo prostsza.