Depilacja laserowa – ile zabiegów jest potrzebnych i jaki jest najlepszy czas na depilację laserową?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy jak dotąd sposób na usunięcie zbędnego owłosienia z różnych sfer ciała i właściwie idealnie gładką skórę. Zabieg trwający zaledwie kilka minut bez bezbolesny, bezinwazyjny i skuteczny. A czy wiesz, ile zabiegów jest potrzebnych, by zyskać trwały efekt? Kiedy najlepiej przeprowadzać zabiegi i czy można się wówczas opalać? Poznaj odpowiedzi na wszystkie trapiące Cię pytania!

Ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba dla trwałego efektu?

Na początek musisz wiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednym wystarczy 5-6 zabiegi, inni będą musieli przeprowadzić ich dwa razy więcej. Wszystko zależy od tego, jak mocne i ciemne są włosy. Zazwyczaj jednak zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów depilacji laserowej w równych odstępach czasowych, ponieważ włosy rosną w cyklach.

W trakcie cyklu wzrostu włosów tylko część z nich znajduje się w tzw. fazie aktywnego wzrostu, która jest najbardziej podatna na działanie lasera. Jeśli więc chcesz osiągnąć trwałe efekty, musisz powtórzyć zabieg przynajmniej 6-8 razy. Zwykle na pierwszej lub drugiej wizycie specjalista jest w stanie ocenić, jak dużo zabiegów będzie potrzebnych do usunięcia owłosienia z wybranych partii ciała.

Jak często powtarzać zabiegi depilacji laserowej?

Znowu: to zależy. Zwykle zaleca się powtarzać zabiegi co 4-8 tygodni. Jest to spowodowane cyklem wzrostu włosów, który trwa średnio 4-8 tygodni. Ponowne zabiegi są planowane w odpowiednich odstępach, aby objąć nowe włosy, które wejdą w fazę aktywnego wzrostu. Ale ich częstotliwość może być krótsza, jeśli depilowany obszar ciała charakteryzuje się rzadkimi, jasnymi włoskami.

Musisz również wiedzieć, że u każdej osoby efekty będą widoczne w innym czasie. Dlaczego? Ponieważ każdy organizm reaguje na laser inaczej. Co ciekawe, po każdym kolejnym zabiegu wypada coraz więcej włosów, a więc pierwsze efekty (słabsze, jaśniejsze i mniej gęste owłosienie) powinny być widoczne już po 1-2 sesjach. Więcej o częstotliwości zabiegów przeczytasz na lasercare.pl.

Najlepszy czas na depilację laserową

Już wiesz, że włosy na różnych obszarach ciała mogą mieć różne cykle wzrostu, dlatego zazwyczaj zaleca się, aby odstęp między zabiegami wynosił około 4-8 tygodni. Jaki jest więc najlepszy czas na depilację laserową? Najlepiej taki, w którym będziesz mogła unikać opalania skóry przed i po zabiegach, gdyż może to wpłynąć na efektywność zabiegu.

Jaka jest zależność depilacja laserowa a opalanie? Promieniowanie UV podrażnia skórę i sprawia, że staje się ona bardziej wrażliwa. I choć depilacja laserem jest bezpieczna, to ekspozycja na słońce może zwiększyć ryzyko powstawania przebarwień i odbarwień na skórze. Nie warto więc wystawiać na promienie słoneczne na około 3-4 tygodnie przed planowanym zabiegiem i tuż po nim. Nie zaleca się również korzystania w tym czasie z solarium czy opalania natryskowego. Jeśli więc planujesz laserowe depilowanie nóg, pachwin czy twarzy, najlepiej umów się na wizytę do kosmetyczki w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie również będziesz mogła zapisać się na kilka sesji, które zagwarantują najlepszy efekt.