Bezpieczna podróż -jak smart kid belt chroni twoje dziecko?

Każdy odpowiedzialny rodzic, zabierając swoje dziecko w podróż autem, powinien zapewnić mu bezpieczne warunki do jazdy. Poza tradycyjnymi fotelikami i podkładkami coraz większą popularnością cieszą się pasy Smart Kid Belt. Jeśli do tej pory nie miałeś z nimi do czynienia, najwyższy czas uzupełnić swoją wiedzę. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze na temat tego nowoczesnego gadżetu.

Czym jest Smart Kid Belt?

To innowacyjne rozwiązanie stanowiące doskonałą alternatywę dla tradycyjnych fotelików samochodowych i podkładek. Smart Kid Belt ma formę prostego pasa z klamrami umożliwiającymi zamocowanie go do zwykłego pasa bezpieczeństwa. Jest przeznaczony do użytkowania przez dzieci powyżej 5 roku życia o wadze między 15, a 36 kg.

W jaki sposób Smart Kid Belt zapewnia bezpieczeństwo dzieciom?

Prawidłowo zamontowany Smart Kid Belt zapewnia dziecku pełne bezpieczeństwo podczas podróży autem. Gwarantuje ułożenie pasa biodrowego w optymalny sposób. W jego projektowaniu brali udział specjaliści w tworzeniu akcesoriów do przewozu najmłodszych. Ich wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza pozwoliły na przygotowanie pasa zgodnego z wśrubowanymi standardami bezpieczeństwa.  Aby dobrze spełniał swoją funkcję, należy przestrzegać zasad jego użytkowania przygotowanych przez producenta. Ważne też, by używać go wyłącznie do przewozu dzieci mieszczących się w rekomendowanym przedziale wagowym. 

Najlepszym potwierdzeniem skuteczności działania pasa są doskonałe wyniki, jakie uzyskał w testach dynamicznych zgodnie z regulaminem ECE 4404 i FMVSS 213. Zgodnie z rezultatami testów zderzeniowych przeprowadzonych w Europejskich i Amerykańskich instytutach badawczych (PIMOT i CALSPAN) pod względem bezpieczeństwa Smart Kid Belt może z powodzeniem konkurować z najlepszymi fotelikami samochodowymi. Wytrzymuje przeciążania na poziomie od 26 do 38 G, znacznie obniżając przeciążenia oddziałujące na ciało dziecka w razie ewentualnego wypadku. 

W jakich sytuacjach Smart Kid Belt okazuje się przydatny?

Możliwości wykorzystania go w codziennym życiu jest bardzo wiele. Z racji niewielkich rozmiarów można mieć go zawsze przy sobie, na przykład w podróży albo podczas jazdy taksówką. Zabranie go jest znacznie łatwiejsze niż transport dużego fotelika. Smart Kid Belt świetnie zastępuje fotelik czy podkładkę również wtedy, gdy rodzina korzysta z kilku samochodów i nie zawsze ma możliwość przekładania między nimi akcesoriów do przewozu najmłodszych. Zawsze, kiedy się spieszysz, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z zapewnienia swojej pociesze pełnego bezpieczeństwa podczas jazdy, pas przychodzi Ci z pomocą. Zamontujesz go w kilkanaście sekund i już możecie rusza w drogę. Nawet foteliki z systemem iso-fix nie są równie proste i wygodne w użytkowaniu. 

Najważniejsze zalety Smart Kid Belt?

Największym atutem tego nowoczesnego urządzenia jest to, że gwarantuje bezpieczną podróż swoim małym użytkownikom. Rodzice cenią sobie z kolei jego kompaktowe rozmiary i fakt, że bez problemu można mieć je zawsze przy sobie. Ten uniwersalny gadżet można z łatwością zamontować w każdym modelu samochodu. Przypięcie go do pasa nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund. Na jego korzyść przemawia również atrakcyjna cena, znacznie bardziej przystępna niż koszt zakupu renomowanych fotelików samochodowych.