Jak wybrać perfumy na jesień?

Z nadejściem każdej pory roku warto jest rozważyć zmianę swoich dotychczas stosowanych perfum na nieco inne aromaty oraz zapachy. Decyzja taka nie tylko może nam bardziej odpowiadać ze względu na jednoczesną zmianę naszego otoczenia, ale także z przyczyny naszej wymiany garderoby na zupełnie inne ubrania i aranżacje. To zezwoli nam na pozyskanie całkowicie unikatowego doznania związanego ze zmianą świata wokół nas oraz nas samych, a co innego właściwie poza pasującymi do naszego ubioru perfumami może wywołać w środku nas tak ogromną dozę rewelacyjnego, odświeżającego samopoczucia?

Jest to szczególnie ważne w przypadku nadejścia jesieni, gdyż wszystko powoli staje się bardziej ponure, a dni są coraz ciemniejsze. W tym wymagającym dla nas okresie musimy jednak pozostać jednakowo szczęśliwi i optymistyczni, zatem doskonałą propozycją na tą właśnie porę roku jest wybranie nowych, świeżych i nietypowych dla nas dotychczas zapachów oraz woni.

Na jakie perfumy warto się zatem zdecydować w okresie typowo jesiennym i jakie rodzaje zapachów będą się najlepiej sprawdzać właśnie o tej porze roku? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Z jakiego powodu niektóre perfumy mogą się gorzej sprawdzać w porze jesiennej?

Jak się okazuje, faktem jest, że stosunkowo spora ilość perfum może nam się wydawać pachnieć inaczej lub wręcz słabiej podczas nadejścia okresu jesiennego. Jest to głównie spowodowane zimną lub w pewnym stopniu chłodniejszą temperaturą powietrza na zewnątrz. Z tego powodu nasze ciało ma tendencję do podświadomego sygnalizowania nam, że potrzebuje ono swego rodzaju esencji, która nas rozbudzi i ożywi czymś ciepłym od wewnątrz. Dlatego też możemy odczuwać potrzebę stosowania coraz to mocniejszych i wyrazistszych zapachów.

W takiej roli doskonale się sprawdzają perfumy typowo drzewne, korzenne, słodkie oraz wysoce nasycone. To dobry wybór zapachów zwłaszcza ze względu na naszą pogorszoną projekcję ich odczuwania właśnie jesienią. Z tego powodu odczuwamy zapachy na naszej skórze nieco gorzej, gdyż nasza wyczuwalność zapachów będzie wymagała większego zbliżenia do źródła woni.

Zimno ma także spory wpływ na zapachy z innego powodu. Prawdą jest, że im niższa jest temperatura, tym trudniej jest cząsteczkom zapachowym ulotnić się wyżej od źródła ich aplikacji. A skoro jest chłodno na zewnątrz, to także będziemy ubierać coraz więcej warstw ubrań na siebie. Lżejsze zapachy zaaplikowane na skórze mogą się również znacznie słabiej przedzierać przez grubość naszego odzienia lub mogą się one wręcz wcale nie ujawnić spod tej materiałowej pokrywy. Zatem w praktyce z im mocniejszych perfum będziemy korzystać jesienią, tym lepiej będą się one na nas manifestować.

Jaki szereg perfum zalecany jest kobietom na jesień?

Standardowo aromaty typowo oddające zapach owoców są tymi rodzajami perfum, które najdoskonalej podkreślają kobiece walory oraz atuty. Z tego względu jesienią bardzo rekomendowaną opcją dla każdej osoby płci pięknej są perfumy opierające się na motywach ściśle orientalno-kwiatowych. Zastosowanie właśnie takiej mieszanki zapachów zdecydowanie odświeży każdego w sposób jednocześnie energetyzujący oraz relaksujący. Wręcz nie da się zaprzeczyć, że taka oto kombinacja rewelacyjnie sprawdzi się w połączeniu z naszymi kolorowymi swetrami oraz stylowymi płaszczami. Dlatego też wyróżniliśmy nasze ulubione jesienne perfumy dla kobiet:

Chloe Roses de Chloé – są to perfumy szczególnie popularne podczas wiosny, aczkolwiek ze względu na swoje kwiatowe nuty warto także rozważyć ich nabycie na okres jesienny. Jak sama nazwa wskazuje, są to perfumy ściśle o mocnym fundamencie różanym. Wśród dodatkowych nut możemy odczuć obecność konwalii, magnolii, drewna cedrowego oraz esencję bursztynów miodowych.

Giorgio Armani Si – są to perfumy wyjątkowo nastawione na swoją uniwersalność do każdej sytuacji, tymczasem również wzmacniając poczucie naszej niezależności, nadając mocy naszemu charakterowi. Ich zapach w dużej mierze opiera się o skład czarnej porzeczki, która stopniowo narasta w swojej wyczuwalności dodatkami róży oraz frezji. Warto także wspomnieć tutaj o nutach zapachowych, które składają się ze słodkiej wanilii, olejku paczulowego oraz esencji drzewnych.

Jaki szereg perfum jest zalecany mężczyznom na jesień?

Przeważnie każdy mężczyzna pragnie, aby jego perfumy jak najlepiej podkreślały jego pewność siebie oraz charyzmę. Jesienią jednak nasze standardowe perfumy, z których zawsze korzystaliśmy, mogą swoją mocą nie wystarczyć, aby wywołać ten sam efekt jak parę miesięcy temu. Dlatego też z dedykacją dla mężczyzn produkuje się coraz więcej perfum, których konsystencja polegająca na kombinacji słodkich oraz korzennych nut. Takie właśnie perfumy uznaje się za najmocniejsze i najcięższe, wręcz idealne na porę jesienną. Zatem wśród naszych rekomendowanych perfum dla mężczyzn na jesień są:

Diesel Only The Brave Street Pour Homme – jest to naprawdę orzeźwiający oraz mocny szereg perfum dedykowany dla osób pragnących czuć się możliwie jak najśmielej. Sporą rolę w tej kombinacji zapachów ma zawartość bergamotki, bazylii oraz jabłka. Dodatkowymi nutami są wanilia, lukrecja, wetyweria, paczula, kardamon, cedr oraz sosna bursztynowa.

Paco Rabanne XS – są to perfumy, których najmocniejszą strona jest samo poczucie męskość podczas ich stosowania. Do tego efektu przyczynia się głównie wykorzystanie cynamonu, imbiru, likieru oraz wanilii. Do pozostałych nut należą składniki takie jak mirra, bergamotka, tymianek, paczula oraz drzewo cedrowe i kaszmirowe.