Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pomimo, że pierścionki zaręczynowe można znaleźć w każdym salonie jubilerskim, ich wybór może przysparzać niemałych trudności. Nie ma się temu co dziwić, bo każda przedstawicielka płci pięknej może mieć nieco inne preferencje. Panom dość trudno może być więc wpasować się w gust wybranki. Niemniej jednak, jest to możliwe, o ile przy wyborze weźmiemy pod uwagę pewne kryteria.

Gust przyszłej narzeczonej jest najważniejszy

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego, najważniejsze powinno być dla nas to, aby podobał się on przyszłej narzeczonej. Na szczęście, większość mężczyzn doskonale zna gust swoich partnerek. Dzięki temu można wybrać zarówno odpowiedni metal szlachetny, jak i kamień, który pierścionek ozdobi. Niektóre panie przepadają za klasycznym złotem, a inne preferują złoto białe bądź różowe. Nie brak i kobiet, które cenią sobie biżuterię wykonaną z platyny bądź srebra. Jeżeli chodzi o kamienie szlachetne zdobiące pierścionki zaręczynowe, nadal najpopularniejsze są diamenty. Niemniej jednak nie każda przedstawicielka płci pięknej je lubi. Niektóre kobiety przepadają bowiem za szmaragdami, rubinami bądź opalitami. Nie ma się temu co dziwić, bo kamienie te bardzo mocno rzucają się w oczy. Będą więc idealnym rozwiązaniem dla pań, które lubią wyróżniać się z tłumu i nie przepadają za tradycyjnymi rozwiązaniami.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Wielu panów zastanawia się nad tym, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy. Niektórzy twierdzą przecież, że przyszły pan młody powinien wydać na niego całą swoją wypłatę! Na szczęście jest to bzdura. Cena pierścionka zaręczynowego powinna być dostosowana do indywidualnych możliwości finansowych. Warto wziąć pod uwagę także upodobania partnerki. Nie każda przedstawicielka płci pięknej będzie bowiem dobrze czuła się nosząc na co dzień drogą biżuterię. Możemy więc wydać na pierścionek zaręczynowy zarówno kilka tysięcy złotych, jak i kilkaset złotych. Nie będzie również nic złego w tym, jeżeli zdecydujemy się na zakup biżuterii w promocyjnej cenie. Największe rabaty na pierścionki zaręczynowe można spotkać zazwyczaj w okolicy święta zakochanych, które przypada na 14 lutego. Jest to także idealny moment na oświadczyny.

Jak dobrać właściwy rozmiar?

Wielu panów, którzy pragną oświadczyć się swoim wybrankom, głowi się nad tym, jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka zaręczynowego. Na postawione w ten sposób pytanie nie da się jednak odpowiedzieć w jednoznaczny sposób. Najprościej mają oczywiście mężczyźni, których partnerki noszą na co dzień jakiś pierścionek na serdecznym palcu. Wówczas wystarczy dyskretnie go pożyczyć i wziąć do salonu, w którym zamierzamy dokonać zakupu pierścionka zaręczynowego. Doświadczony jubiler dobierze dla nas błyskotkę w odpowiednim rozmiarze. Można także zmierzyć obwód serdecznego palca przyszłej narzeczonej kiedy śpi. Jest to jednak dobra opcja jedynie wówczas, gdy kobieta ma twardy sen. Jeśli rozmiar pierścionka mimo wszystko będzie nieodpowiedni, zawsze można go wymienić na większy bądź mniejszy.