Wyprawka do szpitala: co powinna mieć ze sobą przyszła mama?

Przygotowania do przyjścia na świat dziecka to bardzo ekscytujący czas w życiu praktycznie każdej przyszłej mamy. Wybór odpowiedniej wyprawki nie jest prostym zadaniem, jednak wcześniejsze przygotowanie zmniejsza stres i napięcie, związane z pobytem w szpitalu i porodem. Dowiedz się więcej na temat tego, jakie rzeczy i akcesoria powinna mieć ze sobą przyszła mama.

Wyprawka przyszłej mamy

Zwykle największe znaczenie ma wyprawka dla noworodka, a więc zakup wszystkich potrzebnych rzeczy dla maluszka. W trzecim trymestrze ciąży dobrze jednak zastanowić się także nad najważniejszymi elementami garderoby dla przyszłej mamy, zwłaszcza jeśli chodzi o wygodne i komfortowe tekstylia. 

Szlafrok dla przyszłej mamy 

Szlafrok damski to jedno z najważniejszych ubrań, które powinno znaleźć się w wyprawce do szpitala dla przyszłej mamy. Taki szlafrok powinien zapewniać swobodę ruchów, a także posiadać luźny i komfortowy fason. Ten element ubioru zapewnia wygodę w momencie, gdy mama przechodzi przez różne etapy porodu i połogu. Łatwo się go zakłada i zdejmuje, co jest bardzo istotne, ponieważ kobieta może być zmęczona lub osłabiona. To jednak nie wszystkie zalety szlafroka. W końcu w szpitalach mogą panować naprawdę różne temperatury, co jest związane z porą roku oraz funkcjonowaniem ogrzewania i klimatyzacji, a szlafrok pomaga utrzymać ciepło i ochronić przyszłą mamę przed zimnem. Dobrze także zaznaczyć, że w przypadku, gdy mama planuje karmienie piersią, szlafrok może być bardzo praktyczny, gdyż pozwala na łatwe odsłonięcie piersi podczas karmienia. Sprawdź koniecznie szlafroki damskie w Italian Fashion.

Italian Fashion, koszula ciążowa Carlina

Wygodna koszula nocna

Koszula nocna damska to kolejny niezbędny element wyprawki do szpitala. Wybierając odpowiednią koszulę nocną do karmienia, należy zwrócić uwagę na jej wygodę i funkcjonalność. Podczas pobytu w szpitalu sen może być problemem z powodu stresu, zmęczenia lub hałasu. Wygodna koszula nocna do porodu i połogu może pomóc zapewnić lepszy sen i regenerację organizmu. Odpowiednio dobrane koszule nocne do karmienia posiadają także specjalny dekolt do karmienia i takie rozwiązanie jak guziki, napy, dekolt na suwak, czy też dekolt z elastyczną gumką. 

Italian Fashion, koszula ciążowa Balsam

Bielizna na czas połogu

Bielizna damska również odgrywa ważną rolę w wyprawce do szpitala. Warto wybrać bieliznę wykonaną z miękkich, przewiewnych materiałów, która będzie odpowiednio dopasowana do zmieniającego się ciała kobiety. Zmiany hormonalne, fizyczne i psychiczne wpływają w znacznym stopniu na codzienne funkcjonowanie. Bielizna na czas po porodzie, na połóg oraz późniejsze tygodnie, powinna zapewniać wysoki poziom komfortu i wygodę. Najlepiej wybrać materiał naturalny wysokiej jakości taki jak bawełna lub wiskoza. 

Italian Fashion, koszula ciążowa Felicita

Wyprawka do szpitala z Italian Fashion 

Polska firma Italian Fashion, działająca od 1990 roku, ma w swoim asortymencie szeroki wybór bielizny damskiej, w tym także modeli dopasowanych do potrzeb kobiet w ciąży oraz w okresie połogu. Na stronie firmy marki dostępne są damskie szlafroki, wygodna bielizna na co dzień, a także koszule nocne. Italian Fashion tworzy bieliznę zgodną z najnowszymi trendami, z wykorzystaniem naturalnych materiałów wysokiej jakości. W ten sposób bielizna jest niezwykle wygodna i komfortowa, a także dopasowana do różnorodnych preferencji. 

Italian Fashion, koszula ciążowa Dagna