Właściwości olejków z konopi siewnych

Olejki pozyskiwane z konopi siewnej są preparatami, które stają się obiektem zainteresowań coraz większej części społeczeństwa. To suplementy diety wyróżniające się szerokim spektrum działania oraz holistycznym wpływem na organizm człowieka. Zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi oraz licznymi testami laboratoryjnymi, olejom z konopi siewnych przypisuje się prozdrowotny wpływ na ustrój człowieka oraz właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwnowotworowe.

Preparat coraz częściej stosowany jest również w medycynie, a pozyskiwanie go z konopi siewnej nie prowadzi do rozwoju uzależnienia czy też psychoaktywnego działania na psychikę. Jakie są najważniejsze właściwości olejów z konopi siewnej?

Czym są oleje z konopi siewnej?

Konopie przez wiele osób wciąż kojarzone są jedynie z właściwościami narkotycznymi. Siewna odmiana konopi, bardzo często nazywana włóknistą jest niemal praktycznie pozbawiona TSH, czyli substancji odpowiadającej za uzależnienie i odurzenie. Z konopi siewnej produkowane są włókna do wytwarzania tkanin, a także olej, który charakteryzuje się licznymi właściwościami terapeutycznymi oraz leczniczymi. Jego szerokie spektrum działania sprawia, że jego działanie wykorzystywane jest w różnych gałęziach medycyny, a także kosmetyce. Wysokiej klasy olej z konopi, który tłoczony jest z zachowaniem wszystkich cennych składników znajdujących się w jego recepturze można znaleźć na stronie: hempmont.pl.

Olej konopny pozyskiwany jest na dwa sposoby:

 • z nasion konopi siewnej, dzięki procesowi tłoczenia na zimno,
 • z kwiatów rośliny uzyskując skoncentrowany olej CBD. 

Olej z konopi siewnej wyróżnia się ciemnym wybarwieniem oraz charakterystycznym, orzechowym smakiem. Produkt nadaje się do spożycia w surowej postaci, ze względu na konieczność zachowania jego skoncentrowanej formuły, bogatej w cenne składniki. Ze względu na swoją konsystencję oraz prozdrowotne działanie nie jest polecany do smażenia, a jedynie do picia solo lub stosowania, jako dodatek do sałatki.

Prozdrowotne właściwości oleju z konopi siewnej

Właściwości oleju z konopi siewnej są wynikiem wysokiej zawartości witamin, minerałów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego regularne spożywanie lub aplikowanie na skórę pomaga walczyć z posiadanymi symptomami chorobowymi oraz aktywnymi zmianami skórnymi o różnym podłożu. 

Do najważniejszych właściwości oleju z konopi siewnej należą:

 • zmniejszanie odczuwanie bólu o różnym podłożu,
 • wspomaganie terapii chorób układu nerwowego, na przykład padaczki,
 • wspomaganie funkcjonowania psychiki podczas walki z nerwicą, depresją lub zaburzeniami osobowości,
 • wspieranie pracy układu pokarmowego,
 • działanie uspokajające podczas nadmiernej ekspozycji organizmu na stres,
 • obniżanie poziomu cholesterolu,
 • regulowanie ciśnienia krwi,
 • zmniejszanie aktywnych w ustroju stanów zapalnych,
 • wspieranie pracy nerek, serca, wątroby oraz całego układu krwionośnego,
 • ułatwianie zasypiania i poprawa higieny snu,
 • stymulowanie układu odpornościowego do wzmożonej pracy,
 • redukcja uciążliwego bólu migrenowego.

Olej z konopi siewnej jest również z powodzeniem wykorzystywany w kosmetyce. Jego przeciwbakteryjne i przeciwzapalne działanie prowadzi do zmniejszenia aktywnych zmian trądzikowych, które bardzo często towarzyszą osobom zmagającym się z trądzikiem o różnym podłożu. Olej z konopi posiada recepturę, w której znajdują się składniki aktywne, stanowiące element naturalnego płaszcza ochronnego, znajdującego się na naskórku. Jego regularna aplikacja na skórę twarzy pomaga utrzymać właściwy poziom nawilżenia cery, a także ochrony skór przed przedwczesnym starzeniem się.

Olej z konopi siewnej jest całkowicie bezpieczny dla organizmu człowieka. Jego bogata receptura sprawia, że to doskonały suplement diety, wspierający fizjologiczne funkcjonowanie ustroju.