W jaki sposób dbać o oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie wielozadaniowe, które sprawdzi się zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, ale także w firmach, przychodniach, czy szkołach. W zależności o jakiej specyfice pomieszczenia potrzebujemy urządzenie takimi wytycznymi będziemy się kierować przy wyborze. Dobrze dobrany oczyszczacz powietrza to jedno, ale odpowiednie dbanie o niego to drugie. Co należy robić, aby urządzenie działało długo i poprawnie?

Oczyszczacze powietrza firmy Fellowes- 3 funkcje dla których warto

Dla niezdecydowanych jeden rozdział artykułu poświęcimy zaletą oczyszczaczy do powietrza. 3 najważniejsze z nich to:

  • Eliminacja szkodliwego dla organizmy smogu, a w zasadzie wynikających z niego pyłów zawieszonych, PM 2.5 i PM10, tego typu zanieczyszczenia, są niezwykle szkodliwe dla organizmu człowieka, a ich długotrwałe wdychanie grozi utratą zdrowia, obniżeniem koncentracji i odporności, a także problemami ze snem. Oczyszczacze powietrza firmy Fellowes doskonale sprawdzają się w eliminacji pochodnych smogu. To niezwykle prosty i skuteczny sposób.
  • Eliminacja przyczyn alergii wziewnej- stosując oczyszczacz wyposażony w filtr HEPA, jak
  • oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM3S, z łatwością usuniemy alergeny, które wywołują u alergików uciążliwe objawy, jak roztocze, pyłki, czy sierść i pierza.
  • Jonizacji i nawilżanie- bardziej zaawansowane modele posiadają funkcję jonizacji, która nie tylko wspiera proces filtracji, ale reguluje elektrostatyczność, natomiast możemy wybrać również model posiadający filtr nawilżacza i dodatkowo oprócz filtracji także nawilżać powietrze.

Jak dbać o oczyszczacz powietrza, na przykładzie oczyszczacza Fellowes AeraMax Pro AM3S?

Odpowiednie zadbanie o filtry umieszczone w oczyszczaczu to gwarancja długiej i wydajnej pracy. Na co zwrócić uwagę, na przykładzie oczyszczacza Fellowes AeraMax Pro AM3S?

  • Filtr wstępny -Żywotność 6 miesięcy. Zdarza się, że filtr wstępny w ogóle nie jest wymienny, w przypadku oczyszczaczy powietrza Fellowes można go wymieniać, co nie oznacza, że przez 6 miesięcy nie należy nic robić. Filtry wstępne trzeba odkurzać, lub jeśli producent na to zezwala umyć go pod bieżącą wodą
  • Filtr węglowy – Żywotność 6 miesięcy. Należy go odkurzać raz lub 2 razy w miesiącu.
  • Filtr True HEPA – Żywotność 12 miesięcy. Tak jak w przypadku filtrów węglowych należy go odkurzać raz lub 2 razy w miesiącu.
  • Jonizator PlasmaTrue™ – generator jonów to część oczyszczacz, które także należy odkurzyć szczoteczką lub ścierką z mikrofibry.

Obudowę urządzenia do sterylizacji powietrza czyścimy delikatną ścierką, bez wykorzystywania środków chemicznych. Tak zadbany oczyszczacz powietrza będzie działał długo i skutecznie, a jego praca będzie maksymalnie wydajna. Pamiętać należy o regularnej wymianie filtrów i delikatnym obchodzeniem się z urządzeniem, szczególnie podczas jego rozbierania i wymiany filtrów.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl