Jaki zabieg na twarz dla 50 latki?

Zawiłe operacje plastyczne oraz botoks skutecznie odmłodzą twarz, ale istnieją też zabiegi, które nie wymagają ingerencji chirurga. Do tego są tanie i dają naprawdę powalające efekty. Jaki zabieg wybrać na twarz dla 50 latki?

Jaki zabieg na twarz dla 50 latki?

Które zabiegi odmładzające po 50. roku życia są najlepsze? Medycyna estetyczna oferuje wiele różnych działań, które zagwarantują spektakularne efekty. Poznajcie najpopularniejsze zabiegi odmładzające, odpowiednie dla kobiet po 50 roku życia.

Mezoterapia

Wbrew obiegowej opinii, zabieg ten nie jest zarezerwowany wyłącznie dla młodej skóry — można go wykonać w każdej grupie wiekowej. Mezoterapia gwarantuje wygładzenie skóry i pobycie się delikatnych przebarwień. Ten niechirurgiczny zabieg polega na dostarczeniu skórze bezpośrednio składników odżywczych, które pomagają zregenerować buzię. Za mezoterapię trzeba zapłacić od 150 złotych.

Cosmelan

To bezinwazyjna kuracja polegająca na miejscowym wybielaniu skóry. Dzięki temu dojrzała skóra odzyskuje równomierny koloryt, co znacznie poprawia jej kondycję. Cosmelan to bardzo silny i bardzo skuteczny zabieg, ale także wyjątkowo bezpieczny. Niestety, nie jest zbyt tani. Za cosmelan trzeba zapłacić od 1500 złotych wzwyż.

Radiesse

Radiesse to preparat do wypełniania zmarszczek. Jest całkowicie bezpieczny, po jego stosowaniu można od razu wrócić do wszystkich aktywności. Radiesse przyjmuje się naturalnie, ponieważ w jego skład wchodzi związek wapnia i fosforu, czyli naturalny składnik ludzkiej tkanki. Efekty utrzymują się do 18 miesięcy, a jednorazowa kuracja kosztuje około 2 tysięcy złotych.

Mikrodermabrazja wodna

Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka, które poprawia kondycję skóry twarzy. Mikrodermabrazja wodna jest o tyle skuteczna, że znacznie pobudza skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, przez co poprawia owal twarzy, a także wygląd cery. Cena jednego zabiegu wynosi ok. 150 złotych

Wypełnianie zmarszczek

Wypełnienie zmarszczek można wykonać na wiele sposobów, m.in.:

  • kwasem hialuronowym, który obecnie jest najpopularniejszym preparatem do wypełniania zmarszczek. Zabieg należy powtarzać co 6-10 miesięcy. Cena jednego zabiegu waha się od 500 do nawet 2 tysięcy złotych;
  • botoksem, który skutecznie blokuje skurcze mięśni, i tym samym zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek oraz wygładza te, które już powstały. Efekty widoczne są już po 2-3 dniach i utrzymują się nawet do pół roku. Cena ostrzykiwania botoksem zaczyna się już od 200 złotych. Ważne: zabiegi z użyciem botoksu należy przeprowadzać jedynie w rekomendowanych klinikach – nieumiejętnie przeprowadzona korekta może doprowadzić do paraliżu mięśni twarzy.

Przed wykonaniem zabiegu odmładzającego twarz, warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać najbardziej odpowiednią metodę.