Trwała ondulacja na grubych wałkach – wszelkie za i przeciw

Do jednych z bardziej inwazyjnych zabiegów fryzjerskich należy bez wątpienia trwała ondulacja na grubych wałkach. Jest to ten typ fryzjerskiej techniki, który wymaga jednak wykonania przez prawdziwego specjalistę.

Na czym polega ten zabieg?

Jeszcze nie tak dawno trwała wykonywana była w trzech wariantach. Chodzi o trwałą na zimno, letni czy też na gorąco, ale zawsze wiązała się z gotowaniem włosów, co na pewno nie służyło ich bardzo dobrej kondycji. Obecnie się stosuje metody o wiele mniej drastyczne. Pozwalają ona zachować na długo skręty urocze na głowie. Do wyboru nam pozostaje jednak sama grubość loków.

Do grubości, jak i także porowatości włosa dostosowana musi być ilość oraz także moc fryzjerskiego płynu, a także samą długość zabiegu, a do tego wielkość wałków. W przypadku cienkich włosów oraz normalnych użyty jest płyn standardowy do ondulacji lub też silniejszy gdy matka natura obdarowała nas grubymi włosami. Wiemy nie od dzisiaj, że włosy grube są o wiele mniej podatne na skręty i pod wpływem swojego własnego ciężaru zaczynają prostować się. Przy cienkich włosach niestety istnieje ryzyko uszkodzenia, jeśli sam zabieg będzie za długo trwał, a wałki będą za cienkie. Im włosy zdrowsze, tym proces wykonania trwałej jest wolniejszy. Obecnie bardzo popularna jest trwała ondulacja na grubych wałkach.

Przeciwwskazania do wykonania trwałej ondulacji

Jednak pamiętajmy, że istnieje lista pewnych przeciwwskazań do stosowania ondulacji. Tenże fryzjerski zabieg stosowany powinien być nie częściej, niż raz na trzy miesiące. Jednak jest to termin umowny, szczególnie w przypadku włosów delikatnych oraz cienkich, dlatego przed wykonaniem zabiegu poradzić się należy fryzjera. Przeciwwskazaniem absolutnym są włosy chore oraz słabe. Tylko zastosowanie kuracji odpowiedniej odżywczej oraz regenerującej, bogatej w witaminy oraz biało pozwala na przystępowanie do zabiegu.

Tak naprawdę niewskazane jest szczotkowanie intensywne włosów czy też masowanie skóry głowy. Pamiętajmy o tym doskonale. Może to skutkować uczuciem dyskomfortu podczas zabiegu. Również podrapana, jak i także poraniona skóra głowy przy kontakcie z preparatem silnym do trwałej zostać może zakażona czy też popalona.

Jeśli na głowie mamy już swoją trwałą upragnioną wykonaną na grubych wałkach, to musimy pamiętać o tym, aby w ciągu czterdziestu ośmiu godzin od zabiegu nie myć włosów. Szampon szybko użyty niestety może powodować osłabienie samego efektu sprężystości loków, jak i także ich trwałości. Miejmy tego świadomość.