Trading na kryptowalutowej giełdzie: Strategie i narzędzia dla sukcesu

Rynek kryptowalut ciągle się rozwija. Obecnie można powiedzieć, że jest bardzo bezpieczny, a więc ryzyko ataków hakerskich jest niewielkie. Warto poznać zasady handlu kryptowalutami. Dziś przedstawimy Wam więcej informacji na temat tradingu.

Czym jest trading na kryptowalutowej giełdzie?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie na rynku kryptowalut. Rzeczywiście daje to możliwość relatywnie dużych zysków, choć rzecz jasna istnieje także duże ryzyko strat. Na pewno rozpoczynając inwestowanie można zdecydować się na trading na kryptowalutowej giełdzie. Trzeba pamiętać, że wymaga ono dużego poziomu wiedzy oraz realnych umiejętności. W tradingu wykorzystuje się dywersyfikację, a także techniczne wskaźniki. Sam trading jest to rodzaj spekulowania na ruchach cenowych walut cyfrowych. Oznacza to, że aby zarobić trzeba kupić taniej, natomiast sprzedać drożej – to podstawowe prawo ekonomii. Ten rodzaj handlu obejmuje również wymianę jednej kryptowaluty na inną, np. Bitcoina na Ethereum. Zwróćcie jednak uwagę, że trading jest typowym handlem kryptowalutami, a nie inwestowaniem w kryptowaluty. Trader utrzymuje więc otwartą pozycję na giełdzie kryptowalut przez określony czas. Jeżeli chcecie inwestować w kryptowaluty, to dobrą ofertę znajdziecie na stronie: https://exmo.com/pl. Średnie podejście polega na sklasyfikowaniu transakcji trwających dłużej niż rok. Wtedy mówimy o inwestowaniu. Natomiast trasakcje krótsze traktowane są jako tradingowe. Trading można też podzielić na długość transakcji intra day trading. Są to transakcje dokonywane w ciągu dnia handlowego. Day trading są to natomiast transakcje otwarte przez kilka dni, zazwyczaj do tygodnia bądź dwóch. Natomiast średnioterminowy trading dotyczy transakcji otwartych nawet przez kilka miesięcy. 

Narzędzia w handlu kryptowalutami 

Trading kryptowalut wykorzystuje też różnego rodzaju narzędzia zwane instrumentami. Najczęściej jest to rynek kasowy. W tym przypadku kryptowaluta może szybko zmienić właściciela, zaś giełda działa jak pośrednik. Dochodzi do regulacji transferu w momencie uzgodnienia ceny czy to kupna, czy sprzedaży. Warto poznać pojęcie futures. Jest to instrument pochodny od aktywa bazowego. Dochodzi do umowy pomiędzy sprzedającym a kupującym na zakup aktywa po określonej cenie, ale w określonym w przyszłości czasie. Jeżeli umowa wygasa, to kupujący musi zapłacić sprzedawcy kwotę, którą uzgodnili. Kolejnym istotnym pojęciem jest rynek terminowy kryptowalut. Tutaj handluje się nie tylko samymi kryptowalutami, ale też kontraktami. Trader obstawia wzrost bądź spadek ceny aktywa bazowego. Możecie też skorzystać z funkcji jaką jest opcja. Macie wtedy prawo do kupna aktywa bazowego w przyszłości po określonej cenie. Pamiętajcie, że kryptowalutowy rynek opcji jest bardzo podobny do standardowego rynku opcji. Od nabywcy pobierana jest prowizja na zakup opcji. Jeżeli cena osiągnie pożądany przez Was poziom, to możecie ją sprzedać i osiągnąć zysk. Margin trading jest polecany dla bardziej doświadczonych inwestorów. W tym przypadku wykorzystuje się dźwignię finansową. Taki handel daje Wam możliwość dużego zysku, ale też obarczony jest większym ryzykiem.   

Na giełdach kryptowalut możecie kupować różne kryptowaluty. Jeżeli jesteście zainteresowani nie tylko bitcoinem czy ethereum, ale i dogcoin, to ten ostatni możecie zakupić w ofercie: https://exmo.com/pl/buy-dogecoin.