Kim jest Aleksandra Popławska? [wiek, mąż, Instagram]

Aleksandra Popławska to polska aktorka teatralna i filmowa, najbardziej znana z roli w filmie „Kobiety mafii”. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym, poniewa rzadko udziela wywiadów, w których opowiada o rodzinie. My zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o pięknej aktorce. Jeśli jesteście ich ciekawi, przeczytajcie poniższy artykuł.

Kim jest Aleksandra Popławska?

Aleksandra Popławska urodziła się 17 marca 1976 roku w Zabrzu. Jest absolwentką Wydział Aktorskiego we Wrocławiu, który jest częścią Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Ukończyła również szkołę muzyczną II stopnia.

Aktorka zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od roku 2000 Popławska związana jest z warszawskim Teatrem Rozmaitości.

Aleksandra Popławska – teatr

Aktorka początkowo znana była tylko z występów teatralnych. Jej pierwsza rola to niewielka kreacja w „Sztukmistrzu z Lublina” Isaaka Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja w Operetce Wrocławskiej (1998). Rok później fenomenalnie zagrała Tanię w „Czwartej siostrze”, za co otrzymała nagrodą aktorską na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

Aleksandra Popławska świetnie radzi sobie zarówno we współczesnym repertuarze („Między nami dobrze jest”, „Paw królowej. Opera praska”), jak i w teatralnych klasykach („Wesele”, „Wiśniowy sad”, „Książę Myszkin”).

Jej dorobek artystyczny obejmuje również reżyserie spektakli teatralnych. W roku 2010 wspólnie z Adamem Sajnukiem wyreżyserowała „Kompleks Portoya” w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie.

Aleksandra Popławska – filmy i seriale

Na szklanym ekranie aktorka zadebiutowała w serialu „Miodowe lata” (2000). Następnie pojawiła się w produkcjach: „Samo życie” (2002), „Na Wspólnej” (2004–2005), „Na dobre i na złe” (2005), „39 i pół” (2008–2009), „Prawo Agaty” (2012).

Największą popularność przyniosła jej rola Niny Elsner w serialu „Barwy szczęścia” (2013–2017). Aleksandra Popławska zagrała również w hitach – „Wataha” (2014) oraz „Belfer” (2016).

Karierę filmową rozpoczęła w roku 2003, występując w filmie obyczajowym „W dół kolorowym wzgórzem”. Następnie pojawiła się w komedii „Testosteron” (2007), „Kochaj” (2016), „Kobiety mafii” (2018), „Kobiety mafii 2” (2019) oraz „Underdog” (2019).

Aleksandra Popławska – życie prywatne

Wieloletnim partnerem Popławskiej jest o 18 lat od niej starszy aktor Marek Kalita. Para wychowuje razem córkę Antoninę.

Jej siostrą jest Magdalena Popławska, która z zawodu również jest aktorką. Kobiety współpracowały razem przy dwóch projektach: serialu „Wataha” oraz „Nie rób scen”.

Aleksandra Popławska – ciekawostki

Aleksandra Popławska należy do Federacji Naturystów Polskich. Aktorka przyznaje, że nagość to dla niej sposób życia w harmonii z naturą i w zgodzie z samą sobą.

Aktorka użyczyła swojego głosu na potrzeby gry komputerowej „Mirror’s Edge”, gdzie dubbinguje główną bohaterkę – Faith Connors.

Aleksandra Popławska — Instagram

Profil aktorki na Instagramie obserwuje ponad 100 tysięcy osób. Można tam zobaczyć jej fotografie z rodziną oraz zdjęcia z planów filmowych.