Terapia na redukcję tkanki tłuszczowej – kriolipoliza, jako skuteczna pomoc w walce z nadwagą

Otyłość to jedna z groźniejszych, bo bardzo dotkliwa w skutkach choroba cywilizacyjna. Coraz więcej osób zmaga się z tym schorzeniem, a przyczyn takiego stanu rzeczy można szukać w wielu źródłach, choć każdy przypadek jest indywidualny. Takie też musi być podejście do leczenia tej przypadłości, gdyż nie każdy skorzysta z tych samych środków i nie zawsze samą dietą da się osiągnąć zadowalające rezultaty. Tym, którzy szukają również doraźnych metod, przychodzi z odpowiedzią medycyna estetyczna.

Otyłość – dlaczego stanowi zagrożenie?

Dzisiaj promuje się wszystkie typy sylwetek i to dobrze, gdyż przez zbyt długi czas osoby o nieco większej wadze od przyjętej „normy” były spychane na margines i prześladowane. Nadwaga i otyłość są problemem, ale nie powinny nigdy być powodem dyskryminacji. Najlepszą pomocą nie jest bowiem atak, ale zrozumienie i przygotowanie dobrego planu w momencie, gdy to osoba chora zdecyduje się o pomoc poprosić.

Otyłość jest niestety poważną chorobą, która prowadzi do nieustających stanów zapalnych organizmu, problemów ze stawami i tym samym problemów z poruszaniem się, prowadzi do cukrzycy, zapalenia mięśnia sercowego, a także infekcji skórnych. Lista objawów jest długa i niestety bardzo przytłaczająca. Dlatego właśnie medycyna bije na alarm, a plany profilaktyki czy leczenia są wciąż niewystarczające.

Jak przy tym wszystkim może pomóc nam kriolipoliza?

Kriolipoliza – co to jest?

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że kriolipoliza nie jest żadnym cudownym remedium i na pewno samodzielnie nie zlikwiduje problemu. Kriolipoliza polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą, które następnie są wydalane przez nasz organizm w procesach metabolicznych. Sam zabieg jest bezpieczny, gdyż uszkadza tylko komórki tłuszczowe, jest nieinwazyjny i daje wymierne rezultaty. Podczas jednej sesji możemy zredukować tkankę tłuszczową nawet o 25% do 35%.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, kriolipoliza nie jest cudownym rozwiązaniem, a raczej doraźną pomocą w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. Najlepsze, bo najtrwalsze rezultaty przynosi w połączeniu ze zrównoważoną dietą i ruchem.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Zabieg odbywa się w gabinecie lekarskim. Najpierw skóra, na której odbywać ma się kriolipoliza, zostaje zabezpieczona specjalnymi okładami termicznymi, które chronią ją przed ewentualnymi odmrożeniami. Następnie do skóry przykładana jest specjalna aparatura, która ją zasysa i poddaje działaniu ujemnych temperatur (zazwyczaj od 0 do -10 stopni Celsjusza). Taki masaż trwa około godziny i może być wykonywany na nogach, pośladkach, brzuchu, przedramionach czy szyi (choć oczywiście odbywa się to wtedy w kilku sesjach). Na efekty trzeba poczekać około miesiąca, gdyż tyle czasu zajmuje naszemu organizmowi wydalenie martwych komórek tłuszczowych.

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/

Ile utrzymują się rezultaty?

To kwestia bardzo indywidualna, gdyż zależy od trybu życia pacjenta. Niekiedy efekty mogą utrzymać się do końca życia, czasem będzie to kilka lat.

Kriolipoliza jest bezpieczna i daje wymierne rezultaty, dlatego może być ona jednym ze środków w utracie nadprogramowych kilogramów.