Kim jest Shadia Nugud? [mąż, kariera, pochodzenie]

Mało kto wie, że dziennikarz Andrzej Sołtysik przed laty związany był z Shadią Nugud. Para była ze sobą ponad 10 lat. Niestety związek rozpadł się. Jakie były jego przyczyny? Kim jest Shadia Nugud?

Kim jest Shadia Nugud?

Shadia Nugud i Andrzej Sołtysik poznali się w Centrum Handlowym Zakopianka, gdzie dziennikarz prowadził imprezę, a piękna Nadia pracowała jako modelka. Ślub wzięli po 4 latach związku, w 2003 roku, za namową ojca dziewczyny.

Ojciec Shadii jest muzułmaninem — urodził się w Sudanie. Do Polski przyjechał na studia i tu poznał matkę dziewczyny. Kiedy Shadia miała sześć lat, wyjechali do Emiratów. Tam chodziła do szkoły i miała przyjaciół. Do Polski przyjechała, podobnie jak ojciec, na studia. Towarzyszyła jej mama, która w Dubaju tęskniła za Polską. Shadia miała wrócić do Emiratów po zakończeniu nauki, ale kiedy poznała Andrzeja, zmieniła plany.

Mimo że w krajach arabskich do własnego imienia dodaje się imiona ojca, dziadka i pradziadka, to Shadia nie chciała przyjąć po ślubie nazwiska męża i posługiwała się w Polsce tylko imieniem i nazwiskiem — Shadia Nugud.

Shadia Nugud i Andrzej Sołtysik byli małżeństwem 10 lat. Dziennikarzowi wydawało się, że prowadzi udane życie. Dopiero po latach zrozumiał, że popełniał błędy.

Rozmijaliśmy się. Każde z nas miało swoje życie, pracę, znajomych. Spotykaliśmy się wieczorem w domu, coraz mniej mieliśmy tematów do rozmów. Nas już nie było, ale mi zajęło prawie trzy lata, aby to dostrzec i przestać się oszukiwać — wyznał Sołtysik.

Para, która od dłuższego czasu borykała się z problemami w związku, ostatecznie podjęła decyzje o rozwodzie. Powody takiego obrotu sprawy są dwa. Andrzej, starszy od Shadii o 14 lat chciał się ustatkować, mieć dzieci, natomiast ona stawiała na karierę. Dodatkowo doszedł ktoś trzeci. Podobno Nugund zdradziła Sołtysika z kolegą z pracy.

Aktualnie Shadia Nugud pracuje jako head of programming and creative video w Ringier Axel Springer Polska. Wcześniej była zatrudniona m.in. w Viacom International Media Networks.