Stylowy pan młody: o dodatkach na ten najważniejszy dzień

Męskie stylizacje ślubne nadal są niestety traktowanie nieco po macoszemu; to kreacja panny młodej budzi największe emocje i zapominamy, że przecież w dniu ślubu i wesela najważniejsza jest nie panna lub pan, a młoda para. Najwyższa pora to zmienić! Podpowiadamy, jakie modne męskie dodatki wybrać, by wyróżnić się w tym wyjątkowym dniu.

Krawat czy mucha? Odwieczny dylemat

Na temat tego, czy na własny ślub wypada założyć krawat oraz jaki model wybrać napisano już chyba całe podręczniki – a mimo to nadal panowie zastanawiają się, na którą z powyższych opcji się zdecydować. My jesteśmy fanami pozostawienia wyboru samym zainteresowanym. Owszem, jeśli planujesz założenie fraka lub surduta, mucha jest absolutnie niezbędna, jednak w przypadku klasycznego garnituru możesz pozwolić sobie na dowolne modyfikacje. Krawat na ślub to przede wszystkim:

  • uniwersalny i bezpieczny wybór
  • możliwość wyboru ciekawych wzorów i detali
  • rozmaite sposoby wiązania
  • doskonały sposób na wysmuklenie sylwetki

Obok takich zalet trudno przejść obojętnie! Pamiętaj przy tym, że zasada „krawat musi być w tym samym kolorze co sukienka partnerki” przestała obowiązywać już dawno. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy sukienka dla druhny ma określony, wybrany przez pannę młodą kolor, a drużba poproszony jest o założenie dodatków w danym odcieniu. Ten „problem” jednak nie będzie dotyczył Ciebie na Twoim własnym ślubie, dlatego zamiast szukać krawatów w odcieniu écru lepiej skup się na wyborze stylowego, gładkiego lub zdobionego krawata. A mucha dla pana młodego? Tu także panuje coraz większa dowolność: możesz zdecydować się na klasyczny, ponadczasowy model lub wręcz przeciwnie – wybrać muchę wykonaną ze skóry lub nawet… drewna. Takie dodatki świetnie wpisują się w ślub i wesele w stylu boho.

Opadającym spodniom mówimy stanowcze nie!

Wyobrażasz sobie pana młodego nieustannie podciągającego spodnie? My także nie, dlatego zawczasu przypominamy, jak ważnym dodatkiem jest pasek do spodni lub szelki. Skórzane paski na ślub to propozycja przede wszystkim dla panów, którzy tego dnia rezygnują z zakładania kamizelki. Prosty skórzany pasek z minimalistyczną klamrą to ponadczasowa klasyka, która pasuje do każdego stylu; tego dnia możesz jednak zaszaleć i wybrać coś bardziej zdobionego. Przy wyborze koloru zerknij na buty, które planujesz założyć na ślub i wesele: pasek na ślub powinien być w tym samym odcieniu oraz o zbliżonej fakturze. Oznacza to, że do błyszczących butów nie należy zakładać matowego paska oraz odwrotnie. A może szelki? Rekomendowane jako rozwiązanie do kamizelek, coraz częściej „wkrada się” do ślubnych stylizacji. Jeśli chcesz założyć w tym dniu garnitur z kamizelką, pasek od spodni może nieestetycznie wybrzuszać ją w okolicach talii. Aby uniknąć tego efektu, możesz sięgnąć po alternatywę, czyli szelki. Wybór jest naprawdę ogromny, począwszy od klasycznej czerni po zwariowane odcienie i nadruki, a nawet skórę ekologiczną. Same szelki prezentują się również świetnie w przypadku luźniejszych stylizacji.