Ryż preparowany opinia i kcal – co musimy o nim wiedzieć?

Ryż preparowany na pewno jest bardzo popularną przekąską. Spożywamy go często pod postacią wafli, jednak jest on dodawany także do innych przekąsek słodkich. Co więcej również stanowi przekąskę dla osób, które są na diecie. Ryż preparowany zawiera mało cukru, tłuszczu oraz kalorii. Jednak nie jest to produkt, który zawiera cenne wartości odżywcze. Okazuje się jednak, że brak odżywczych wartości nie jest problemem największym. Dlatego też takie ważne jest zapoznanie się z tematem – ryż preparowany opinia i kcal.

Substancje rakotwórcze

Zanim sięgniemy po produkt ten zapoznajmy się koniecznie z tematem niezwykle ważnym i istotnym. Jest to ryż preparowany opinia i kcal. Jest to takie ważne, ponieważ okazuje się, że preparowany ryż zawiera bardzo często za dużo substancji rakotwórczej. Mowa o arsenie. Arsen jest już od bardzo dawna klasyfikowany przez instytucję Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem, jako substancja rakotwórcza, która się przyczynia do powstawania raka płuc, pęcherza oraz także skóry.

Chociaż oczywiście zjedzenie jednak ryżowego wafla osobie dorosłej nie zaszkodzi absolutnie. Jednak pamiętajmy, aby tego typu produktu nie podawać jednak dzieciom. Młode organizmy są narażone dużo bardziej na działanie szkodliwe arsenu, aniżeli osoby dorosłe. W związku z tym jeśli jesteśmy rodzicami to miejmy to na uwadze.

O arsenie

Koniecznie wiedzmy o tym, że Krajowa Agencja Żywności w Szwecji przebadała dokładnie 102 produkty, które zawierały właśnie nasz tytułowy ryż preparowany. Jak uważają badacze, wiedzieli już od dawna, że preparowany ryż zawiera ilości śladowe arsenu. Nie spodziewali się jednak, że w co po niektórych przypadkach normy są przekroczone wielokrotnie. Z tego właśnie względu najlepiej jest zrezygnować całkowicie z podawania tejże przekąski dzieciom, a samemu po nią sięgać jedynie w sposób okazjonalny.

Gdzie możemy znaleźć duże dawki arsenu? Na pewno znajdziemy go w alkoholu, rybach morskich, ryżu (we wszystkich jego rodzajach), brukselce czy też wodzie pitnej.

Warto jednak pamiętać, że arsen jest potrzebny organizmowi. Nie należy sobie zatem odmawiać spożywania ryżu czy spożywania przepysznych ryb morskich. Jednak w stężeniu zbyt dużym powoduje wiele zdrowotnych komplikacji. Z tego właśnie względu nie powinniśmy się zajadać rybkami każdego dnia, ponieważ na dodatek zawierają ciężkie metale, które są szkodliwe dla człowieka.

100 gram ryżu preparowanego to 368 kalorii. To tak na sam koniec także warto mieć na uwadze. Jednak nie jest to mała wartość.