Fryzura bombka krótka oraz długa – co to za rozwiązania?

Świat fryzur na pewno jest bardzo szeroki. Każda kobieta, która ma w planach cięcie, ma spory wybór. W związku z potencjalnym ogromem fryzur pojawia się często dylemat. Które cięcie wybrać? Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszy się fryzura bombka krótka czy też długa.

Charakterystyka fryzur

Fryzura bombka jest znana w zasadzie na całym świecie. Charakteryzuje się cięciem niesymetrycznym. Oznacza to nic innego jak to, że włosy z przodu są dłuższe nieco niż te, które mamy z tyły. Zawsze fryzurka ta występuje w trzech wersjach. Mowa o bombce prostej, wystrzępionej lekko oraz układającej się warstwami. Czemu takie cięcie służy? Asymetria zastosowania sprawia, że włosy zarówno u samej nasady, jak i także po bokach zyskują większą objętość. Poza tym, takowe cięcie powoduje, że fryzurka nabiera charakteru zadziornego.

Ciekawostką jest tutaj długość fryzurki. Ma ona wpływ bezpośredni na zmianę wizualną proporcji sylwetki. Jak dokładnie to działa? Czy to w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej tak. Spieszymy się z wyjaśnieniem. Kobiety, które są wysokie oraz mają długą szyję powinny włosy w taki sposób podciąć, aby sięgały dwóch centymetrów poza linię obojczykowych kości. W tenże sposób stracą optycznie kilka centymetrów wzrostu. Ta zasada w zasadzie działa w obie strony. Zatem jeśli chcemy zyskać kilka centymetrów, to musimy ściąć włosy do dwóch centymetrów nad obojczykowe kości.

Długa oraz krótka bombka

Zagłębiające się w temat ten, ciężko jest określić jednoznacznie definicję tej fryzury. Jej wygląd końcowy jest zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim chodzi o strukturę włosów, długość włosów, jak i także różne modyfikacje, które wynikają z wyobraźni fryzjera czy też preferencji klientki. Jednak uśredniając to można wymienić dwa rodzaje podstawowe tejże fryzury.

Pierwsza to fryzura bombka krótka. Jest bezpośrednio inspirowany wersją początkową tejże fryzury. Współcześnie krótka bombka jest poddawana bardzo wielu ciekawym wariacjom. Krótka bombka jest uniwersalna. Doskonale będzie pasowała do każdej stylizacji. W propozycjach fryzur współczesnych na bombkę znajdzie się również coś dla kobiet odważnych. Jest to nowoczesne bombka z bokiem wygolonym. Obecnie jest to prawdziwy hit.

Jednak nie każdej kobiecie odpowiadają krótkie fryzury. Świetnie sprawdzają się również bombki długie. Najlepiej byłoby pokusić się o konsultację z fryzjerem. Dzięki temu uda się nam dopasować fryzurę, która będzie na pewno idealna i nie będzie można się było wręcz do niczego doczepić.