Krótkie fryzury po 50 – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Co jak co, ale zadbane włosy są w zasadzie wizytówką każdej kobiety i to niezależnie od wieku. Kobiety dojrzałe odjąć chcą sobie fryzurą kilka lat. Powinny one zwracać uwagę na cięcia dopasowane do twarzy oraz rodzaju włosów. Zastanówmy się jakie cięcia podkreślają urodę oraz odejmą lat oraz które krótkie fryzury po 50 są polecane?

Absolutny hit – pixie cut

Gdy zastanawiamy się, które krótkie fryzury po 50 odejmą nam lat, to świetnie trafiłyśmy. Na pewno powinnyśmy raz na zawsze zapomnieć o niemodnej już dawno trwałej ondulacji oraz postawmy na elegancję oraz także na prostotę. Cięcie, które jest dopasowane do rodzaju, jak i także kondycji włosów skutecznie potrafi odmłodzić.

Pierwszą z propozycji omawianych w tym artykule jest pixie cut. Cóż to za fryzurka? Pixie cut jest cięciem, które popularność już zyskało w roku 2019. Co więcej w roku 2020 stała się jeszcze większy hitem. Włosy obcięte krótko połączone z cieniowaniem wyraźnym czy też grzywką delikatną na bok sprawią, że każda kobieta dojrzała będzie się czuła wspaniale. Bardzo ważne jest także to, że fryzura ta jest niezwykle łatwa w stylizacji codziennej.

Bob modna fryzurka dla dojrzałych kobiet

U kobiet dojrzałych, które jednak za całkiem krótkimi fryzurami nie przepadają, o wiele lepiej się sprawdzą cięcia o długości tak zwanego boba. Jest to fryzurka niezwykle twarzowa, która niemal pasuje każdej kobiecie.

Bob jest niewątpliwie jedną z najbardziej ponadczasowych oraz eleganckich fryzur. Jedną z posiadaczek popularniejszych takowego cięcie jest redaktor naczelna wydania amerykańskiego magazynu Vogue – Anna Wintour.

Włoski do ramion z grzywką

Posiadaczki szczęśliwe gęstych naturalnie włosów pozwolić sobie mogą na włosy nieco dłuższe. Jednak warto pamiętać o tym, aby nie były to włoski zbyt długie. Najwięcej blasku oraz świeżości zapewniają włosy o długości bezpośrednio do ramion, które wyglądać będą najmodniej w towarzystwie grzywki lekkiej, która zrównoważy idealnie proporcje twarzy. Do tego także odejmie nam lat.

Oczywiście, aby dobrze wyglądać i tym samym mieć odpowiednio dobraną fryzurkę należy trafić „pod nożyczki” dobrego i doświadczonego fryzjera. Nie oddajmy swoich włosów pierwszemu lepszemu fryzjerowi. Możemy pożałować efektu końcowego. Na fryzjerze także nie powinniśmy oszczędzać. Lepiej jest wydać nieco więcej i być zadowolonym z efektu końcowego. Jeśli cena u danego fryzjera jest podejrzanie niska, to musi nam to dać do myślenia. Najpewniej nie będziemy zadowolone z uzyskanego efektu końcowego.