Rozmiarówka niemowlęca. Jak kupować ubranka dla niemowlaka?

Rozmiarówka niemowlęca sprawia młodym rodzicom wiele trudności, a najwięcej problemów pojawia się w momencie kompletowania wyprawki. Przecież na co dzień operujemy rozmiarami S, M, L lub XL, a przy ubrankach niemowlęcych pojawiają się cyfry: 56, 62, 68… O co chodzi? Jak wybrać odpowiedni rozmiar dla malucha?

Rozmiarówka niemowlęca

Rozmiarówka niemowlęca obejmuje okres od noworodka do starszaka, czyli zawiera się w przedziale mniej więcej 0-9 lat. Warto zapamiętać, że dziecko najszybciej rośnie przez pierwszy rok życia. Wtedy lepiej sprawdzą się mniejsze ilości ubranek w danym rozmiarze. Później, gdy maluch zaczyna się przemieszczać i wszędzie zaglądać potrzebne będzie więcej ubrań, bo będą się brudzić w zatrważającym tempie. Najwięcej ubranek potrzebuje przedszkolak i starszak.

Znalezione obrazy dla zapytania: rozmiarówka niemowlęca

Różne oznaczenia producentów

Jedni producenci podają wiek dziecka w następujący sposób: 0-3 miesiące, 3-6 miesięcy. Inni odnoszą się do długości/wzrostu dziecka, czyli 62 cm, 86 cm, 104 cm itd. A niektóre marki łączą rozmiary np. 62/68, 74/80, 86/92. Są też takie firmy, które mają własną rozmiarówkę np. 59 cm czy 81 cm.

Ważna uwaga: ubranka poszczególnych marek mają różną rozmiarówkę. Czasami są to niuanse, a czasami jest to aż 1 rozmiar. W takich przypadkach warto mieć zapisaną tabelę rozmiarów (np. w telefonie).

Ubranka dla wcześniaka

Przedwczesne narodziny dziecka mogą pokrzyżować plan zakupowy. Zdarza się, że dzieci rodzą się mając po 42 cm, albo i mniej. Dlatego na etapie planowania wyprawki warto zasięgnąć porad innych mam. Może się bowiem okazać, że wystartujecie od innego rozmiaru. Spory wpływ na to co będzie najbardziej potrzebne może mieć również sezon.

Macie już doświadczenia z ubrankami dziecięcymi? A może jesteście dopiero na etapie kupowania wyprawki? Ufacie jednej marce czy raczej wygląd ubrania decyduje, czy je kupicie?