Regał do salonu – przegląd 5 podstawowych stylów. Który wybrać?

Styl regału – rzecz wielka. Oczywiście, że funkcjonalność jest bardzo ważna w przypadku tego rodzaju mebla. Jego oprawa, design, forma i kształt są jednak równie ważne! Nadają smaku, pozwalają wzbogacić wnętrze, zapewniają przytulność przestrzeni lub charakterystyczną atmosferę. Nie wiesz, jaki styl regału do salonu wybrać? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się nieco więcej o pięciu podstawowych stylach tego mebla. Miłej lektury!

Regał do salonu w stylu industrialnym

Styl industrialny kojarzy się przede wszystkim – i słusznie (stąd nazwa) – z przedmiotami spotykanymi w krajobrazie przemysłowym. Surowe materiały, oszczędność designu i niezwykła funkcjonalność to jego główne wyznaczniki. Współcześnie wielu producentów czyni przepiękne wariacje modelów mebli industrialnych, zestawiając metal z drewnem, szkłem czy materiałami syntetycznymi.

Jesteś miłośnikiem tego typu rozwiązań? W takim razie industrialny regał do salonu to strzał w dziesiątkę! Pamiętaj, że meble tego typu sprawdzają się nie tylko w przestrzeniach stylizowanych na industrialne. Świetnie czują się w salonach urządzonych po skandynawsku czy w sposób eklektyczny.

Rustykalny regał do salonu

Bardzo prosty design kojarzy ci się ze stylem rustykalnym? To, oczywiście, jeden z jego wymiarów – prostota. Innym jest naturalność wykorzystywanych materiałów. Styl rustykalny i regał to przede wszystkim mnóstwo drewna bądź materiałów drewnopodobnych.

Rustykalne regały drewniane sprawdzają się w tradycyjnie urządzonych salonach. Proste wnętrza wymagają prostych, naturalnych materiałów. Wtedy wytwarzają przyjemną, przytulną i bardzo żywą atmosferę. Zdecyduj się na regał w stylu rustykalnym, a najprawdopodobniej silnie odczujesz tę atmosferę we własnym salonie!

Regały w stylu glamour

Przepych, bogate zdobienia, często misternie inkrustowany design – to meble w stylu glamour. Regały utrzymane w tym stylu opierają się więc przede wszystkim na kategorii estetycznej związanej z blaskiem i zachwytem.

Zdecyduj się na regał w tym stylu tylko wtedy, gdy całe wnętrze twojego salonu urządzone jest w ten sposób. Wtedy regał świetnie wpasuje się przestrzeń pełną przepychu, światła, blasku, szkła, bogatych zdobień i niezwykle oryginalnych, luksusowych mebli.

Regały do salonu skandynawskie i nowoczesne

Nie od dziś wiadomo, że Skandynawia przoduje w meblarstwie. Nie bez powodu pewien prąd w designie prostych i funkcjonalnych mebli określa się więc stylem skandynawskim. To stawianie tak na naturę, jak i na materiały syntetyczne. Wszystko po to, by mebel odznaczał się odpowiednią dozą surowości, zapewniając pełną przydatność.

Nie inaczej jest w przypadku regałów stylizowanych na skandynawskie bądź minimalistyczne. Solidne, wytrzymałe, piękne w swej prostocie wzbogacą wnętrze utrzymane w stylu skandynawskim, czasem także rustykalnym, a nawet, jako swojego rodzaju kontrapunkt, dla stylu nowoczesnego.

Ten ostatni styl stawia na oryginalność rozwiązań przy zachowaniu pełni funkcjonalności. Nie jest tak prosty jak styl minimalistyczny, odróżnia się dość wyraźnie od jego rozwiązań, niemniej – świetnie go uzupełnia. Wykorzystuje każdy dostępny materiał meblarski – od stali, przez drewno, a nawet kamień czy szkło.

Oto podstawowe style regałów do salonu. Który z nich wybierzesz?