Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na pielęgnację – wszystko zależy od potrzeb skóry. Są jednak pewne sposoby, które mogą w krótkim czasie poprawić wygląd skóry i włosów, a przy tym wcale nie wymagają dużych inwestycji. Przygotowaliśmy ich zestawienie!
W czasach ogromnej różnorodności dobór odpowiednich kosmetyków i zabiegów kosmetycznych jest sporym wyzwaniem. Coraz więcej wiemy o potrzebach skóry oraz błędach pielęgnacyjnych, które przez dekady były uznawane za dobre praktyki – jak choćby intensywne opalanie się celem wyleczenia trądziku czy stosowanie mocnych toników na bazie alkoholu.
Wciąż jednak trzeba pamiętać, że metody służące jednym wcale nie służą innym. Typ skóry, dolegliwości zdrowotne, skłonności genetyczne, otoczenie – wszystko to powinno mieć wpływ na dobór kuracji kosmetycznych oraz stosowanych w codziennej rutynie pielęgnacyjnej produktów.
Są jednak drobne tricki, które nie mogą ci zaszkodzić – wręcz przeciwnie, bardzo możliwe, że okażą się prawdziwym game changerem!
Tonizacja twarzy – sposób na wyrównanie pH
Wiele z nas stosuje wszystkie wskazane metody, łącznie z podwójnym oczyszczaniem i masażem twarzy, zapominając o jednym drobnym detalu – tonizacji. Pominięcie tego etapu może niestety sprawić, że wszystkie rytuały pójdą na marne. Oczyszczanie jest ważne, ale żele do mycia twarzy mogą zaburzyć delikatną równowagę pH skóry. W rezultacie skóra może być przesuszona i podrażniona. Sprzyja to też powstawaniu niedoskonałości. Tonizacja pomaga w jej przywróceniu poprzez zastosowanie kosmetyków o odpowiednim odczynie.
Celem przywrócenia pH skórze możesz zastosować toniki, ale również hydrolaty, które są ostatnio prawdziwym hitem na polskim rynku. Warto dobrać preparat w taki sposób, by pasował on do potrzeb skóry. Na przykład do skóry naczynkowej i skłonnej do podrażnień najlepiej sprawdza się.
Metoda OMO – idealna dla ochrony loków
Ta metoda mycia włosów o enigmatycznej nazwie podbiła serca społeczności włosomaniaczek. Dziś jest to już dość znany sposób na pielęgnację włosów, popularny przede wszystkim wśród posiadaczek loków. Wysokoporowatość ich kosmyków, której zawdzięczają skręt, sprawia jednocześnie, że włosy nie utrzymują nawilżenia. OMO pomaga temu zaradzić.
W skrócie metoda polega na nakładaniu odżywki przed umyciem włosów szamponem. Szampon aplikuje się na czubek głowy, a następnie spłukuje, pozwalając, by spłynął po włosach pokrytych odżywką i delikatnie je umył. Następnie ponownie nakłada się odżywkę.
Olejowanie włosów – sposób na zdrowe włosy
Olejowanie to uniwersalny rytuał, znany ludzkości od tysięcy lat. Niedawno powrócił jako skuteczna metoda na regenerację włosów. Kluczem do sukcesu jest tutaj właściwy dobór oleju. Do włosów niskoporowatych (prostych, grubych, ciężkich, często pozbawionych objętości) stosuje się oleje nasycone (jak masło Babassu). Do średnioporowatych (falowanych, o dużej objętości, mających skłonności do puszenia się) należy zastosować oleje jednonienasycone, na przykład migdałowy, a do wysokoporowatych (suchych, kręconych) – oleje wielonienasycone, jak z czarnuszki czy konopny.
Dowiedz się więcej na https://alkmie.com/blog-pol.phtml