Pyłki do paznokci – jak ich używać?
Pyłki do paznokci wyróżniają się przede wszystkim uniwersalnością i łatwością aplikacji. Możemy je nakładać praktycznie na każdą płytkę, a mnogość ich zastosowań sprawia, że te doskonale komponują się z większością kolorowych lakierów hybrydowych. Jak zatem je aplikować? Wszystko zależy od ich konsystencji. Pyłki do paznokci w zależności od rodzaju można nakładać na utwardzony lakier hybrydowy, klasyczny top hybrydowy lub top bez przemywania.Co jest potrzebne do nakładania pyłków na paznokcie?
Aby nakładanie pyłków na paznokcie było proste i przyjemne, potrzebujemy do tego kilku akcesoriów. W tym celu możemy wykorzystać specjalny pędzelek, który umożliwia dokładne rozprowadzenie produktu, a gdy nie mamy takiego pod ręką, możemy zaaplikować je opuszkami palców. Jeżeli jednak chcemy wykonać szczegółowe wzorki, wtedy niezbędne będzie użycie profesjonalnego pędzelka do zdobień o minimalnej grubości, który umożliwia punktową aplikację. Oczywiście, oprócz tego potrzebujemy również wszystkich pozostałych produktów, których używamy na co dzień do robienia manicure hybrydowego.Jak nakładać pyłki na paznokcie?
Pyłki do paznokci najlepiej nakładać na manicure hybrydowy. To pozwoli nam uzyskać stylizację, która nie tylko nie straci swojej trwałości, ale przy okazji będzie bardzo efektowna. Warto jednak zaznaczyć, że tak jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich akapitów, ich stosowanie różni się w zależności od ich konsystencji. I tak pyłki gruboziarniste (np. efekty syrenki lub efekty szronu) nakładamy na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego, zaś te o drobnych ziarenkach (np. efekty kameleona, efekty lustra, efekty dymu) wcieramy lub wklepujemy w top no wipe. Gdy już wiemy czym różni się nakładanie każdego z efektów do paznokci, czas najwyższy dowiedzieć się jak wykonać stylizację z ich wykorzystaniem!
- Na początek musimy opracować skórki oraz przygotować płytkę paznokcia do zabiegu. Rozpoczynamy więc od zaaplikowania preparatu Cuticle Remover, następnie drewnianym patyczkiem odsuwamy skórki, a na koniec bloczkiem polerskim matowimy płytkę paznokcia.
- Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie i oczyszczenie paznokci. W tym celu sięgamy po waciki bezpyłowe, które nasączamy wybranym cleanerem, następnie dokładnie przecieramy płytkę, usuwając w ten sposób powstały pył i ją odtłuszczając. Gdy chcemy wzmocnić przyczepność kolejnych produktów, możemy dodatkowo zastosować primer kwasowy lub primer bezkwasowy.
- Następnym elementem jest nałożenie jednego z najważniejszych produktów całego manicure hybrydowego, czyli bazy. W zależności od wymagań, wybieramy więc Essential Base, Base Max lub Rubber Base, po czym aplikujemy cienką warstwę na przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia i utwardzamy w lampie. Pamiętajmy również, że jeżeli wybraliśmy bazę do przedłużania paznokci możemy za jej pomocą delikatnie nadbudować płytkę, uzyskując w ten sposób jeszcze efektowniejszą stylizację.
- Teraz czas na aplikację koloru. Sięgamy więc po ulubiony lakier hybrydowy, następnie nakładamy go na utwardzoną wcześniej bazę i ponownie utwardzamy w lampie. Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.
- Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie stylizacji. I tutaj, tak jak wspomnieliśmy należy dobrać top do rodzaju pyłku, który będziemy aplikować. Mamy więc dwie możliwości: Pyłki o grubszych ziarenkach aplikujemy w następujący sposób:
- na utwardzony lakier hybrydowy aplikujemy Essential Top i utwardzamy w lampie,
- na warstwę dyspersyjną powstałą po utwardzeniu topu nakładamy wybrany pyłek,
- jeżeli chcemy uzyskać efekt szorstkich paznokci, pyłek utwardzamy w lampie, a gdy wolimy efekt gładkiej tafli, najpierw na pyłek aplikujemy kolejną warstwę Essential Top i dopiero ponownie utwardzamy w lampie.
Pyłki o drobnych ziarenkach aplikujemy w następujący sposób:
- na utwardzony lakier hybrydowy aplikujemy Dry Top Luminous i utwardzamy w lampie,
- na utwardzony top no wipe aplikujemy pyłek, a następnie wklepujemy lub wcieramy go w paznokcie,
- na koniec stylizację zabezpieczamy kolejną warstwą Dry Top Luminous, którą utwardzamy w lampie.
6. Ostatnim elementem jest usunięcie warstwy dyspersyjnej (jeśli to konieczne), a następnie