Taboret to jeden z kluczowych elementów wyposażenia w salonie kosmetycznym. Często praca kosmetyczki wymaga długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Dobrze dobrany taboret może optymalnie zabezpieczyć kręgosłup i zapewnić komfort podczas wykonywania zabiegów. Jaki zatem taboret kosmetyczny wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
Taboret to jeden z kluczowych elementów wyposażenia w salonie kosmetycznym. Często praca kosmetyczki wymaga długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Dobrze dobrany taboret może optymalnie zabezpieczyć kręgosłup i zapewnić komfort podczas wykonywania zabiegów. Jaki zatem taboret kosmetyczny wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
Stabilność konstrukcji
Taborety kosmetyczne są jednymi z najczęściej używanych mebli w salonie. Aby zagwarantować sobie niezawodne i trwałe miejsce do siedzenia na długi okres, warto zdecydować się na taboret o wytrzymałej, solidnej budowie. Metalowe części powinny być chronione powłoką antykorozyjną i mieć właściwą grubość. Szczególnie ważne są miejsca połączeń, które powinny być zabezpieczone mocnymi, wytrzymałymi śrubami i nakrętkami. Taboret do pracy nie może być zbyt lekki, gdyż nie zagwarantuje stabilności podczas wykonywania zabiegów. Najbardziej funkcjonalne taborety wyposażone są w kółka, które ułatwiają ich przemieszczanie. Koła powinny być sprawnie działające, nie zacinające się i solidnie przytwierdzone do podstawy taboretu.
Obicie taboretu kosmetycznego
Materiał, z którego wykonane jest obicie taboretu, jest elementem niezwykle ważnym. Biorąc pod uwagę wymagania sanitarne, najbardziej odpowiednim wyborem będzie solidny, wysokiej jakości skaj. Taki materiał jest łatwy do czyszczenia i nie uszkodzi się podczas regularnej dezynfekcji. Meble kosmetyczne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i harmonijnie wpasowujące się w aranżację całego salonu. Obicie wykonane z tworzywa wysokiej klasy, które realistycznie naśladuje skórę, będzie nie tylko praktyczne, ale także zachowa atrakcyjny wygląd przez długi czas. Kolorystyka obicia jest zazwyczaj uniwersalna – czerń i biel, które doskonale komponują się z każdym wystrojem salonu kosmetycznego.
Taboret z oparciem czy bez?
Na rynku znajdziemy wiele modeli taboretów kosmetycznych. Część z nich jest wyposażona w oparcia dla dolnej części kręgosłupa. Jeżeli oferowane przez Ciebie zabiegi wymagają długiego utrzymania w jednej, nieruchomej pozycji siedzącej (na przykład podczas stylizacji rzęs), najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie taboret z oparciem, który pomoże odciążyć kręgosłup w trakcie pracy. Natomiast, jeśli wykonujemy zabiegi wymagające większej aktywności, lepszym wyborem będzie hoker bez oparcia.
Kształt i wielkość siedziska
Kształt siedziska taboretu kosmetycznego powinien być dostosowany do indywidualnych upodobań, a jego rozmiar powinien odpowiadać gabarytom osoby, która będzie z niego korzystać. Siedzisko powinno być wystarczająco duże, aby siedzenie na nim było komfortowe, a jednocześnie nie powinno powodować nieprzyjemnego ucisku czy dyskomfortu. Taborety o siedziskach w kształcie siodełka uchodzą za najbardziej wygodne, ergonomiczne i korzystne dla postawy w trakcie pracy. Dzięki takiemu hokerowi ciężar ciała rozkłada się równomiernie, co odciąża układ ruchu i kręgosłup. Niemniej jednak, taborety-siodła nie są dla wszystkich idealne, dlatego warto wypróbować taki mebel przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Regulacja
Niezwykle przydatną funkcją taboretu kosmetycznego, jest możliwość regulowania jego parametrów. Im większe możliwości dostosowania hokera do swoich potrzeb, tym lepiej. Kluczowe jest możliwość ustawienia odpowiedniej wysokości, za co zazwyczaj odpowiadają siłowniki pneumatyczne. Wielu modeli krzeseł pozwala dodatkowo na regulację kąta pochylenia siedziska oraz wysokości i kąta oparcia. Dzięki możliwości regulacji, taboret kosmetyczny łatwo dopasujesz do swoich indywidualnych wymagań, uwzględniając swój wzrost, wagę, a także styl pracy.