Podejrzewasz, że Twój mąż lub Twoja żona śledzi Twój telefon? To prostsze, niż się wydaje.

Szpiegowanie telefonu bliskiej osoby wbrew pozorom nie należy do trudnych zadań. Poradzenie sobie z oprogramowaniem, które monitoruje każdy nasz ruch, jest jednak znacznie trudniejsze niż jego zdobycie.

Aplikacje szpiegowskie zyskują na popularności

Na forach internetowych oraz w grupach na portalach społecznościowych można dostrzec coraz więcej wpisów, które odnoszą się do szpiegowania telefonu. Mogą one dotyczyć na przykład realnego monitoringu czy podglądania SMS-ów przy każdej możliwej okazji. W Polsce tego typu praktyki są nielegalne – za łamanie cudzej prywatności może grozić nawet do dwóch lat więzienia. Konsekwencje nie powstrzymują jednak tych, którzy z różnych powodów decydują się na śledzenie bliskiej osoby.

Źródłem potrzeby tak daleko idącej kontroli jest zazwyczaj niska samoocena czy poczucie, że dana osoba nie jest dla nas wystarczająca. Powodem mogą być również problemy w samej relacji czy nawet zaburzenia neurologiczne lub psychologiczne. Osoby, które panicznie boją się zdrady, będą dążyć do kontroli za wszelką cenę. W przypadku aplikacji szpiegowskiej ta cena jest bardzo niska – często możemy uzyskać dostęp do oprogramowania tego typu za darmo, a instalacja nie stanowi zbyt dużego problemu.

Poradzenie sobie ze śledzeniem to klucz do odbudowy relacji oraz poprawy naszego stanu psychicznego

Bezpośredni atak na naszą autonomię i prywatność ma daleko idące, trudne do przewidzenia konsekwencje dla naszej psychiki. Takie działania mogą prowadzić do obniżenia satysfakcji ze związku, nadmiernego poczucia winy czy utraty zainteresowania własnym rozwojem i pasjami. Nadmierna kontrola ze strony partnera prawie zawsze negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Jednocześnie osiągnięcie tego celu nie poprawia samopoczucia osoby, która decyduje się na śledzenie partnera. To jedynie iluzja, że pozbawienie nas autonomii w jakikolwiek sposób pomoże odzyskać poczucie własnej wartości czy podnieść samoocenę.

By pomóc nadmiernie kontrolującej osobie, warto sięgnąć po pomoc w postaci terapii psychologicznej. Dokonanie zmian w myśleniu osoby chorobliwie zazdrosnej to jednak dość długi proces. Pomoc specjalisty ma spore znaczenie, lecz z drugiej strony musimy przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Konieczne jest jak najszybsze wyjście z sytuacji, w której partner może przeczytać każdą naszą wiadomość, sprawdzić nasze rozmowy głosowe, przechwycić obraz z aparatu telefonu czy wykorzystać urządzenie w roli dyktafonu. Tak silna utrata autonomii może bardzo szybko przekształcić się w kwestionowanie własnej stabilności oraz inne negatywne objawy.

Zwalcz oprogramowanie szpiegowskie aplikacją, która zadba o Twoje bezpieczeństwo

Aby oswobodzić się od nadmiernie kontrolującego partnera, który może monitorować nasz telefon, należy przede wszystkim zainstalować aplikację, która oferuje ochronę na wielu polach. Odpowiednie rozwiązania tego typu powinny być w stanie sprawdzić, czy telefon został zhakowany, zablokować przyszłe próby szpiegowania, a także ochronić na bieżąco nasze dane, umożliwiając bezpieczną komunikację. Taką aplikacją jest UseCrypt Messenger – polski komunikator o bardzo innowacyjnym charakterze.

UseCrypt Messenger korzysta z bardzo bezpiecznej technologii HVKM, która zapewniła mu miejsce pośród członków American Chamber of Commerce w Polsce. Samo oprogramowanie to dzieło firmy działającej na naszym terytorium, dzięki czemu jest w pełni zgodne z regulacjami obowiązującymi w naszym kraju. Komunikator skutecznie radzi sobie z blokowaniem przechwytywania wiadomości SMS i rozmów telefonicznych, lokalizacji GPS, a także innych newralgicznych danych przechowywanych w telefonie.