Jak dbać o męską skórę twarzy? Kosmetyki i triki

Pielęgnacja twarzy to bardzo ważna kwestia, która wpływa na stan, wygląd i kondycję skóry. Dziś panowie coraz częściej dostrzegają, jak ważna jest rutyna pielęgnacyjna. Czasy, kiedy tylko kobiety dbały o wygląd swojej skóry twarzy, już dawno minęły. Chcesz zadbać o wygląd swojej skóry twarzy, ale nie wiesz, od czego warto zacząć? Poznaj nasze praktyczne wskazówki, aby cały ten proces był łatwiejszy i co najważniejsze – skuteczny. Oto 4 etapy oczyszczania skóry twarzy, o których trzeba pamiętać.

Krok pierwszy – Oczyszczanie

Proces oczyszczania skóry twarzy powinien odbywać się dwa razy dziennie – rano po obudzeniu i wieczorem tuż przed pójściem spać. Gdy użyjesz odpowiednich kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn, będziesz w stanie skutecznie pozbyć się zabrudzeń, wydzielanego w ciągu dnia sebum, a także bakterii i innych zanieczyszczeń.

Dlaczego tak ważne staje się pamiętanie o prawidłowym oczyszczeniu skóry na twarzy? Dzięki temu sprawisz, że skóra stanie się gładsza, elastyczniejsza, ale też zmniejszysz ryzyko powstawania wyprysków i podrażnień.

Najważniejsze staje się przede wszystkim to, aby prawidłowo dobrać kosmetyki do swojej skóry twarzy. Wcześniej jednak musisz ocenić, jak rodzaj cery posiadasz. Czy jest ona sucha, tłusta, a może mieszana. Dopiero później wybierz najlepszy kosmetyk do oczyszczania. Dziś d wyboru masz naprawdę różne kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się żele.

Dobrym pomysłem będzie też stosowanie raz lub dwa razy w tygodniu peelingu, który głębiej oczyści skórę twarzy.

Krok drugi – Tonizowanie

Po oczyszczeniu skóry twarzy możesz przejść do kolejnego etapu, czyli do tonizowania. Dlaczego zakupienie i używanie toniku jest takie ważne? Po tym, jak oczyścisz swoją skórę twarzy i użyjesz wody do zmycia zabrudzeń, Twoja cera zmieni swoje pH, a także zmieni swój naturalny płaszcz hydrolipidowy. Na szczęście po użyciu tonika możesz na nowo przywrócić naturalny odczyn pH. To szczególnie ważne, gdy Twoja cera jest bardzo wrażliwa i często możesz zaobserwować, że jest też podrażniona.

Krok trzeci – Nawilżanie

Później koniecznie musisz przejść do kroku trzeciego, czyli do nawilżenia skóry twarzy. W tym momencie będziesz potrzebować dobrego kremu. On również powinien być dopasowany do tego, jaki typ cery posiadasz. Wszystko po to, aby dobrać preparat o odpowiednim składzie i właściwościach. Panowie 40+ powinni zdecydować się na krem, który ma działanie przeciwzmarszczkowe, bo będą mogli w ten sposób uelastycznić swoją skórę i spłycić pierwsze zmarszczki. 

Wybierz krem, który opiera się na naturalnych składnikach. Koniecznie unikaj preparatów na bazie alkoholu, parabenów itp. Dzięki temu ochronisz skórę przed wieloma niebezpiecznymi substancjami.

Oprócz kremu do twarzy przydatny będzie też lekki, ale skuteczny krem po oczy. Szczególnie jeśli Twoja skóra pod oczami jest bardzo delikatna, a do tego wszystkiego też często czujesz, że się wysusza.

Krok czwarty – Golenie

Częścią Twojej porannej pielęgnacji często bywa golenie? Jednak, aby było ono bezpieczne, musisz używać kosmetyków, które staną się swoistym wsparciem dla skóry. Niezbędny może okazać się balsam po goleniu, który znakomicie ukoi skórę, orzeźwi ją i przy okazji prawidłowo nawilży. Dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się podrażnień, efektu ściągania czy zaczerwienia.

Te 4 kroki wystarczą do tego, aby prawidłowo zadbać o swoją cerę.