Płytki drewnopodobne: elegancja drewna, trwałość ceramiki

Płytki drewnopodobne to coraz popularniejszy materiał wykończeniowy, który zyskał uznanie wśród polskich klientów. Wynika to z ich wyjątkowych cech, przede wszystkim trwałości oraz niebanalnego, estetycznego wyglądu. Płytki te cieszą się dużą popularnością zarówno wśród architektów, przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych. Na pierwszy rzut oka wydają się one być zwykłymi płytkami ceramicznymi, jednak warto przyjrzeć się im bliżej. Firma Dekordia oferuje wiele wyjątkowych płytek drewnopodobnych. W naszym sklepie znajdziesz rozwiązania zarówno na posadzki jak i na ściany, co pozwoli na kompleksowe wykonanie Twojego projektu.

Co charakteryzuje płytki drewnopodobne?

Pierwszym powodem, dla którego płytki drewnopodobne stały się popularne, jest ich estetyka. Drewniane podłogi stanowią jedną z najbardziej pożądanych podłóg, jednak ich koszt i trudność w utrzymaniu sprawiają, że nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Płytki drewnopodobne oferują estetykę prawdziwego drewna w cenie niższej niż parkiet, a przy tym są łatwiejsze w utrzymaniu niż drewno. Dodatkowo płytki te pozwalają na stworzenie różnorodnych wzorów i kolorów, co daje duże możliwości aranżacyjne.

Dekordia płytki drewnopodobne to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. W odróżnieniu od parkietu, który dość łatwo zniszczyć np. poprzez zarysowanie lub zmoczenie są one bardziej odporne na tego typu oddziaływanie. Są także łatwiejsze w czyszczeniu, nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Nie zatrzymują kurzu tak jak drewno, są idealnym wyborem dla osób cierpiących na alergię. Płytki drewnopodobne charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. Co ważne, nie ulegają odkształceniom tj. skurczeniom czy rozszerzeniom wynikającym z wahania temperatury.

Jeśli planujesz płytki na podłogę – Dekordia z pewnością ma dla Ciebie odpowiedni produkt!

Gdzie warto zamontować płytki drewnopodobne?

Płytki na podłogę drewnopodobne idealnie sprawdzają się w wielu pomieszczeniach, przede wszystkim tam, gdzie wilgotność jest wysoka i konserwacja naturalnego drewna byłaby uciążliwa lub niemożliwa. Płytki łazienkowe – dekordia.pl mogą być stosowane w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza. Są idealne np. jako płytki łazienkowe, kuchenne i do salonu. Tworzą przytulną, ciepłą i naturalnie wyglądającą atmosferę. Jednakże są one również odpowiednim rozwiązaniem do salonów i sypialni, które dzięki nim nabierają nowoczesnego i ciepłego charakteru.

Płytki drewnopodobne są idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach o dużych metrażach, ale także do mniejszych wnętrz, w których nie ma wiele miejsca. W sklepie internetowym dekordia.pl znajdziesz szeroką gamę płytek łazienkowych z imitacją drewna, które doskonale spełniają swoją funkcję. Dzięki stylowemu wzornictwu i bogatej kolorystyce pasują do każdego wnętrza, dodając mu naturalnego i przytulnego klimatu.

Najczęściej płytki drewnopodobne stosuje się na podłogi, ale i na ściany. Są doskonałym wykończeniem pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej. To doskonały sposób na piękny taras, werandę i balkon.