Najlepszy hotel ze SPA w Polsce – gdzie taki znaleźć?

Głęboki relaks, wyciszenie, masaże, różnego rodzaju zabiegi i czuła, uważna troska o ciało – czyż nie brzmi to idealnie? Chcąc zapewnić sobie tego typu wypoczynek, od razu sięgamy po oferty hoteli ze SPA. Tylko jak wybrać ten, który najlepiej odpowie na nasze potrzeby? Które hotele w Polsce są pod tym względem najciekawszymi propozycjami i na jaki koszt należy się przygotować?

Jak wybrać hotel ze SPA? Wskazówki

Hotel ze SPA to dla wielu osób synonim luksusu – i nie chodzi tu tylko o luksus w znaczeniu „elegancja” czy „wysokie koszty”. We współczesnym pędzącym świecie często większym luksusem jest odrobina wolnego czasu oraz zapewnienie odpoczynku tak ciału, jak i głowie. SPA oraz strefy Wellness właśnie od tego są – oferowane tam zabiegi, masaże czy różnego rodzaju terapie pozwalają holistycznie zadbać o organizm. Zwykle do dyspozycji są wtedy także baseny, jacuzzi czy też sauny, co wszystko razem dostarcza wyjątkowych przyjemności cielesnych oraz rozrywki. 

No dobrze, ale jak zwiększyć prawdopodobieństwo, że dany wyjazd faktycznie okaże się wypoczynkiem idealnym? Wybierając hotel ze SPA, należy zacząć od rozpatrzenia podstawowych kwestii:

  • kierunek podróży – preferujesz morze, czy raczej góry? A może konkretna okolica nie jest dla Ciebie ważna, jeśli inne warunki, jak np. jakość zabiegów, będą spełnione? Odpowiedzenie sobie na te pytania wydaje się kluczowe. Jeśli bowiem pojawią się jakieś konkretne preferencje, od razu znacznie ograniczamy listę potencjalnych miejsc;
  • termin i długość wyjazdu – warto pamiętać, że w sezonie wakacyjnym czy w okresie różnego rodzaju świąt lub długich weekendów najlepsze hotele ze SPA należy rezerwować z wyprzedzeniem;
  • budżet – ile masz zamiar przeznaczyć na dany wyjazd? Koszty noclegu w hotelu ze SPA wahają się w zakresie od około 100 do nawet 1000 zł za dobę (2 os.). Przy wyborze zwróć uwagę, czy w cenę wliczony jest dostęp do strefy Wellness lub różnego rodzaju zabiegi – często jest to dodatkowy koszt. Warto starać się go ograniczyć, korzystając z dostępnych rabatów. Ciekawe oferty znaleźć można m.in. na https://travelist.pl/ – stronie pierwszego w Polsce klubu travelowego. Na noclegi w niektórych hotelach ze SPA można tam otrzymać ponad 50% zniżki, oszczędzając tym samym nawet kilkaset złotych.

Co ważne, wspomniany wyżej klub travelowy czy inne tego typu społeczności dają też, poza rabatami, inne korzyści – znaleźć tam można oceny poszczególnych miejsc. Wystawiają je ludzie, którzy już dany hotel odwiedzili i dzielą się szczerą opinią. Jest to ważna wskazówka, gdy chcemy, by nasz pobyt faktycznie był premium.

Hotele ze SPA – wysoka ocena zobowiązuje!

Idąc tropem ocen wystawianych przez osoby, które odwiedziły już dane miejsce, według użytkowników portalu Travelist w czołówce najlepszych polskich hoteli ze SPA są:

  • Hotel Kopieniec Fizjo-Med & Spa ****

Murzasichle, gdzie znajduje się 4-gwiazdkowy Hotel Kopaniec Fizjo-Med, leżą zaledwie kilka kilometrów od Zakopanego. Dookoła są więc malownicze Tatry, których widok sam w sobie zapiera dech w piersiach. Jeśli do tego dodamy wysoki poziom hotelu, nielimitowany dostęp do strefy Wellness oraz profesjonalne zabiegi (w tym także te fizjoterapeutyczne – na co wskazuje już sama nazwa hotelu), jest naprawdę duża szansa, że pobyt tam rzeczywiście nazwiemy „idealnym”. Co ważne dla osób podróżujących z pupilami – psy są tam mile widziane (dopłata za zwierzę wynosi 60 zł za dobę).

  • Hotel Grano SPA & Wellness ****

Z gór przenosimy się na drugi kraniec Polski – nad morze. Tu także znajdziemy hotele o bardzo wysokim standardzie, jak np. 4-gwiazdkowy Hotel Grano SPA & Wellness, który położony jest zaledwie kilka minut od najbardziej turystycznej części Gdańska – Długiego Targu. Jeśli chodzi o ocenę, aż 97% użytkowników portalu Travelist, którzy mieli okazję odwiedzić ten właśnie hotel, poleca go innym podróżnym.

  • Crystal Mountain *****

Rekomendacje zamkniemy kolejną propozycję górską – tym razem mowa o 5-gwiazdkowym hotelu z Wisły. Na pewno warto polecić go rodzinom z dziećmi lub miłośnikom wodnych szaleństw, ponieważ znajdziemy tam jeden z największych hotelowych aquaparków w Polsce! A jeśli chodzi o strefę SPA, jej jakość gwarantuje jedna z lepiej znanych polskich marek kosmetycznych – znajduje się tam bowiem Salon Dr Irena Eris Beauty Partner. Doświadczyć tam można zarówno zabiegów dla kobiet (w tym także kobiet w ciąży), jak i tych specjalnie dostosowanych do męskich potrzeb. Jeśli więc szukasz hotelu ze SPA, na pewno warto rozważyć to miejsce.