Jak zadbać o skórę twarzy na wiosnę?

Wiosną jaśniej świeci słońce, przyroda budzi się do życia, a my częściej spoglądamy w lustro. Zauważamy, że nasza cera po zimie jest szara, pozbawiona blasku, wysuszona lub zbyt tłusta. Jak pielęgnować skórę twarzy, by nabrała kolorytu i prezentowała się pięknie w wiosennym i letnim słońcu?

Zimą mróz i zimny wiatr na zewnątrz, a także suche powietrze w pomieszczeniach, mogą mieć na skórę niekorzystny wpływ. Wiosna to odpowiedni czas, by poprawić kondycję organizmu, wzmocnić go, a także zadbać o zdrowie i wygląd cery.

Spędzajmy czas na świeżym powietrzu, wybierzmy lekkie kosmetyki, które zregenerują i nawilążą skórę, wykonajmy dobry peeling oczyszczający. Warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego na peeling kawitacyjny, czyli oczyszczenie twarzy przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Taki zabieg umożliwia również skuteczniejsze wchłanianie przez skórę preparatów kosmetycznych. O czym należy pamiętać, by skutecznie pielęgnować cerę?

Systematyczne oczyszczanie podstawą sukcesu

Zdarza się, że wieczorem jesteśmy zmęczeni i kładziemy się spać w makijażu. Jednak nie jest to dobry zwyczaj. Warstwa kosmetyków na twarzy w czasie snu może powodować podrażnienia, zatyka pory, prowadzi do powstania wyprysków, a nawet przedwczesnych zmarszczek. Demakijaż zawsze powinno się wykonać przed udaniem się na spoczynek. Skóra nocą odpoczywa, dajmy jej więc szansę na efektywną regenerację. Do demakijażu można użyć wody i specjalnego płynu lub nawilżanych chusteczek.

Również rano trzeba oczyścić twarz z nagromadzonego nocą sebum, które zatykając pory, prowadzi do pojawienia się wyprysków. Oczyszczenie twarzy tak rano, jak i wieczorem, przygotowuje skórę na działanie kremów nawilżających i pielęgnujących. Do mycia twarzy, lepsza niż prosto z kranu jest woda przegotowana, mineralna lub źródlana. Można też oczyścić twarz bez użycia wody, za pomocą płatków kosmetycznych zamoczonego w mleczku lub płynie micelarnym.

Jak pielęgnować twarz po zimie?

Regenerację skóry po zimowych miesiącach najlepiej zacząć od złuszczenia obumarłego naskórka i zrobienia peelingu. Zabieg ten poprawi krążenie, rozświetli cerę i sprawi, że kremy i maseczki pielęgnacyjne będą lepiej się wchłaniać. Jeśli skóra zaczyna z wiekiem tracić jędrność i sprężystość, pojawiają się widoczne zmarszczki, z pomocą może przyjść medycyna estetyczna. W Warszawie działa Estetica Nova, klinika założona przez dr Ewę Rybicką. Posiada w ofercie bezpieczne zabiegi, pozwalające m. in. wygładzić zmarszczki, wymodelować sylwetkę, poprawić kształt ust.

O wygląd skóry dbać należy jednak nie tylko od zewnątrz. Równie ważne jest dostarczanie do organizmu niezbędnych dla zdrowia substancji. Zimą nasz jadłospis jest uboższy w świeże warzywa i owoce, zawiera więcej tłuszczu. Na wiosnę warto wzmocnić się dietą bogatą w naturalnie występujące w warzywach i owocach witaminy, jeść chude mięso, pieczywo pełnoziarniste, orzechy, pestki dyni, ryby, chudy nabiał. Również picie dużej ilości wody wpływa korzystnie na nawilżenie i wygląd skóry.